• Uzman ekibimiz sizin için
  herzaman hazır!

 • Müşterileri talepleri bizim için önemlidir,
  tamamen müşteri odaklı çalışıyoruz.

online alışveriş

Bahçe Çim Bakımı


icerikimg

İlk çimlerinizin bakımı harika bir duygu. Bu ana doğru çalıştınız ve şimdi ayaklarınızın altındaki çimen ellerinizde. İlk çimlerinize nasıl bakacağınızı öğrenerek, yemyeşil, kalın çim ve arka bahçe eğlencesi planlarınızın gerçekleştiğini görebilirsiniz. Çimlerinizi her seferinde bir görev üstlenin ve bu çim bakımı temelleri üzerinde çalışın. İşte nasıl başlayacağınız ve oradan nereye gideceğiniz:

 • Toprağınızı Tanıyın
 • Temel Sorunları Düzeltin
 • Bölgeniz İçin En İyi Çimleri Tanıyın
 • İlk Seferde Doğru Tohum
 • Otlarınızı İyi Besleyin
 • Çim Otları ile Mücadele
 • Boy ve Sağlık İçin Biçme
 • Suyu Akıllıca Yönetin
 • Çiminizi Güçlendirin

Toprak sağlığı, güzel ve sağlıklı bir çimin anahtarıdır.

Toprak sağlığı, güzel ve sağlıklı bir çimin anahtarıdır.

TOPRAĞINIZI TANIYIN

Çimlere gelince, yerin üstünde olanlar, aşağıda olanları yansıtır. Çim uzmanlarından tavsiye alın  ve toprağınızı test edin, böylece toprak pH’ı gibi temel unsurlar için başlangıç ​​noktanızı bilirsiniz. Sizin yerel ilçe uzatma ofisi  veya tarımsal ajan testi kitleri ve saygın toprak laboratuarlarında hakkında bilgi sahibi olur.

Şunları yapabilirsiniz doğru toprak numuneleri almak  kendinizi. Çıplak alanlar veya istenmeyen çim yosunu bulunan bölümler gibi sorunlu noktalar için ayrı örnekler ekleyin . Laboratuvara çim alanları test ettiğinizi bildirin; çimlerinizi planlarınıza uygun hale getirmek için önerileri uyarlayabilirler.

TEMEL SORUNLARI DÜZELTİN

Elinizdeki test sonuçlarıyla önerileri projelere dönüştürün. Sorunları şimdi düzeltin; tekrarları riske atmayın.  Çimlerinizin potansiyelini geliştirmek için laboratuar tavsiyelerine göre toprak düzeltmelerini kullanın . Örneğin kireç, toprak pH’ına dengeyi geri kazandırır, böylece çimenler mevcut besinlerden faydalanabilir.

Önce zorlu noktalara vurun ve ardından çıplak çim alanlarını onarın . Pennington One Step Complete’in hepsi bir arada kolaylığı,  tek bir üründe birinci sınıf çim tohumu, profesyonel düzeyde gübre ve koruyucu ahşap malçını önceden karıştırarak yama ve onarımları basitleştirir. Aileniz evcil hayvan içeriyorsa, mutlaka bir miktar evcil hayvan hasarınız olacaktır. Ama endişelenme; sağlıklı çimler ve mutlu köpekler bir  arada yaşayabilir.

BÖLGENİZ İÇİN EN İYİ ÇİMLERİ TANIYIN

Büyüyen bölgelerine uygun otlar,  olağanüstü çimler oluşturur. Tıpkı bahçe çiçekleri veya çalılar gibi çim çimler de iklim tercihlerinde ve kuraklık, gölge ve diğer koşullara toleranslarında farklılık gösterir. Tohumun çim yerine bir faydası,  dayanıklılıktan çıplak ayakların altındaki dokuya kadar belirli niteliklere sahip genişletilmiş çim çeşitleri seçiminizdir.

Kentucky bluegrass gibi serin mevsim otları,  sonbahar ve ilkbaharda soğuk havalarda büyümede zirve yapar. Kuzey bölgelerinde gelişirler. Bermudagrass gibi sıcak mevsim otları , yaz sıcağında ve daha sıcak iklimlerde üstündür . Bölgeye uygun çim otlar, bakım süresi dahil olmak üzere daha az su ve diğer kaynakları gerektirir.

İLK SEFERDE DOĞRU TOHUM

İster yeni alanlar ekin, ister çimlerinizi aşırı ekin  veya mevcut çimleri kalınlaştırın , zamanlama önemlidir. Ekiminizi mevsimlik çim büyümesine ve çim dikmek için en iyi zamana karşılık gelecek şekilde planlayın Düzgün ekim yapın ve  birçok ev sahibinin yaptığı yaygın çim ekim hatalarından kaçının . Bir tohum etiketinin nasıl okunacağını

anlamak için zaman ayırın  ve  satın aldığınız tohumun arkasında kimin olduğunu öğrenin . Birçok şirket açık pazarda satın alınan tohumları satar ve içerikler sizi şaşırtabilir. Ancak safkan Pennington Smart Seed gibi birinci sınıf çim tohumu ile en iyi çim tohumunu  güvenle satın alabilir ve sürdürülebilir bir çimin keyfini çıkarabilirsiniz. ve kuraklığa, hastalıklara ve böcek zararlılarına karşı artan direnç.

OTLARINIZI İYİ BESLEYİN

Çim otlarının doğru beslenmeye ihtiyacı vardır. Azot, çimlerinizin gür, canlı ve yeşil kalması için özellikle önemlidir. Toprak testi sonuçlarınız, organik madde ve diğer hususlara bağlı olarak çimlerinizin yıllık olarak (genellikle 1000 fit kare başına) kaç pound nitrojene ihtiyacı olduğunu önerecektir.

Gübre etiketlerinde numaralar  böylece ihtiyaçlarınıza ürünü eşleşebilir, gerçek azot ve ürünleri içeren diğer besin maddelerinin yüzdeleri ortaya koyuyor. Yine de dikkatli olun: çok fazla veya çok sık beslemek yarardan çok zarara neden olur. Çimlerinizin gübre ihtiyaçlarını karşılayan bir yemleme programı oluşturun ve ona bağlı kalın.

ÇİM OTLARI İLE MÜCADELE

Yeni ekildiğinde bile, çimler genellikle yabani otları ve yabancı ot tohumlarını miras alır. Yabani otlar besin, su ve ışık için çimlerle rekabet eder. Öğrenin ortak çim yabani otlar  ve nasıl yabani otları geniş yapraklı öldürmek için  sen tekrarlanan tedaviler emek ve masraf ortadan yüzden.

Bir çim otu hızla daha fazlasına dönüşebilir.

Bir çim otu hızla daha fazlasına dönüşebilir.

Yeni çim tohumu ekdiğiniz her yerde yengeç çimi önleyicileri ve kombine ot ve yem gübreleri gibi önceden ortaya çıkan yabani ot kontrollerinden kaçının. Bu ürünler, yabancı ot tohumlarının düzgün bir şekilde çimlenmesini ve köklenmesini önlemek için tasarlanmıştır, ancak aynı şekilde çim tohumlarına karşı da çalışabilirler.  Etkili nokta işlemleriyle zorlu çim otları hedefleyin

BOY VE SAĞLIK İÇİN BİÇME

Her zaman çim biçme ve biçme için en iyi uygulamaları haftanın günlerine değil çim büyümesine göre izleyin . Çim biçme yükseklikleri çim tipine ve mevsime göre değişir. Bermudagrass gibi bazı otlar en iyi şekilde kısa tutulurken, diğer türlerin daha fazla yüksekliğe ihtiyacı vardır. Sıcak büyüler, her yerde daha yüksek biçme yüksekliklerini garanti eder.

Çim biçme yüksekliklerini birkaç seansta kademeli olarak değiştirin. Bir seferde bıçak uzunluğunun üçte birinden fazlasını asla çıkarmayın, aksi takdirde yer üstünde ve altında iyi bir büyümeyi engelleme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Çiminizin boyutuna ve hedeflerinize bağlı olarak iş için doğru çim araçlarını kullanarak görevleri daha kolay ve daha az zaman alıcı hale getirin.

SUYU AKILLICA YÖNETİN

Çimen otları, daha seyrek aralıklarla derin sulanırsa en iyi şekilde büyür. Sığ, sık sulama, kuraklığa ve diğer strese duyarlı sığ kökleri teşvik eder. İle iyi sulama uygulamaları  ve su koruyucu çim çeşitleri, sen daha esnek çim faturalarında tasarruf, tüketimini azaltmak ve daha sağlıklı büyüyebilir. Pennington® Smart Seed® çeşitleri gibi Water Star® otları, her yıl sıradan çim tohumlarına göre yüzde 30’a kadar daha az su gerektirir.

Uygun araçları kullanarak görevleri basitleştirin ve daha iyi sonuçlar alın.

Su tasarrufu sağlayan otlar, su kullanımını ve faturaları azaltmaya yardımcı olur.

Sulama ve diğer çim görevleri, mevsimlik çim bakımı takviminize göre doğal olarak aydan aya değişiklik gösterir, ancak çimlerinizde olup bitenlere her zaman uyum sağlamalısınız. Pennington’ın su oranı hesaplayıcısı  , normal mevsimler ve kuraklık dönemlerinde su ihtiyaçlarının belirlenmesine yardımcı olmak için bulunduğunuz yerin gerçek zamanlı hava durumunu ve istatistiklerini kullanır.

ÇİMİNİZİ GÜÇLENDİRİN

Sun & Shade ve Tall Fescue formüllerinde bulunan Pennington Lawn Booster ile ilk çimlerinizi daha yoğun büyümeye hızlı bir şekilde koyun . Bu birinci sınıf, hepsi bir arada çözüm, çim bakımı adımlarını ve ürünlerini birleştirir, böylece kullanımı kolay, önceden karıştırılmış bir formülde kireçle güçlendirilmiş Akıllı Tohum, profesyonel düzeyde gübre ve toprak güçlendirici elde edersiniz. Tek bir uygulamada çimleriniz sıradan çim tohumlarına göre daha hızlı, daha kalın ve daha yeşil büyüyecek – garantili.

Lawn Booster ile çiminiz, suyu koruyan Smart Seed’in tüm güzelliğinden ve sürdürülebilirliğinden yararlanır. Bir kez kurulduktan sonra, bu otlar susuz üç haftaya kadar yeşil kalır. Azotla stabilize edilmiş gübre, çevreye azot kaybına karşı koruma sağlar, böylece çimleriniz sekiz haftaya kadar sürekli beslenir. Tohum ayrıca daha iyi çimlenir ve sizin tarafınızdan ekstra gübre girişi olmaksızın çimlerinizin genel dokusu ve rengi iyileşir. Ayrıca, bu kombinasyon ürünündeki toprak güçlendirici alçıtaşı, toprağın sağlığını ve durumunu iyileştirerek tohumun daha iyi köklenmesine ve baştan gelişmesine olanak tanır.

İlk çimlerinizden gelecek her çimenliğe kadar, istediğiniz sonuçları elde etmenize yardımcı olacak Pennington’ın birinci sınıf çim tohumu ürünlerine ve eğitim kaynaklarına güvenebilirsiniz. Pennington, kendini mümkün olan en iyi çim tohumunu yetiştirmeye ve hayallerinizin çimlerini yaratmanıza ve keyfini çıkarmanıza yardımcı olmaya adamıştır.


0539 951 3191
Bize Ulaşın

İlgili ürün ve diğer Ürün Listemiz, ve Online Sipariş vermek için, E-ticaret sitemizi ziyaret edebilirsiniz.