• Uzman ekibimiz sizin için
    herzaman hazır!

  • Müşterileri talepleri bizim için önemlidir,
    tamamen müşteri odaklı çalışıyoruz.

online alışveriş

Sulama Boru Elektrofüzyon Ef Kaynak


Ankara ve ilçelerinde diğer illerimizde Sulama sistemi veya şebeke hatlarında büyük çaptaki Pe100 boruların Elektro Fizyon ( Ef Fizyon ) birleştirilmesinde kullanılan bir üründür. Bu ürün sayesinde borular çapı büyük olduğundan daha hızlı ve daha sağlıklı bir birleştirme yöntemi olduğunu söyleye biliriz.  Bir çok firma tarafından kullanılan elektro fizyon geleceğin vaz geçilmez bir parçası olmuştur.Büyük çaplardaki bir diğer polietilen boruların ef kaynak yani elektro fizyon birleştirilmesi sağlıklı olduğu kadar anıl kaynak boru birleştirme yöntemi gibi sağlıklı bir sistem olarak tanımlanmıştır. Hemen hemen her yerde kulalnılan olmassa olmazlardan olan bu sistem özellikle herhangi bir vana bağlantısı yada çok dar bir alanda boru tamiri olsun yada 100 metrelik kangal boruların birleştirilmesi olsun doğru şekilde yapıldığı sürece herhangi bir sıkıntı asla çıkmaz.

Elektro Ef Fizyon Çalışma Prensibi

Hdpe boruların uçlarına montajlanan bu ürün boruya montajlama yapıdıktan sonra elekro fizyon ef kaynak makinesi ile fizyon ürünün üzerindeki değerler girilir ve voltaj makine ile verilir. Bu sayede ürünün içindeki teller ısınır ve içindeki madde erimeye başlar. Eriyen Plastik madde boruyu hem tel vasıtasıyla belirli mm olarak tutmuş oluyor hemde sulama borusunun açıklarını doldurmaya başlar. Çok sıkışan bu palastik eriyen madde suyun asla geçemeyecek bir kıvama kadar doldurur. Artık su ve hava asla burdan sızmayacak seviyeye gelir.

elektrofüzyon semer

elektrofüzyon servis te

boru ek parçaları

elektrofüzyon fittings

hdpe elektrofüzyon özel parçası

elektrofüzyon malzemeler

plastik boru ek parçaları

Elektro Fizyon Ef Kaynak Nasıl Yapılır

Polietilen Hdpe borumuzun birleştireceğimiz uçlarını (sonlanmış uçlar ) 10 cm kadar kazıyoruz. Neden tıraşladığımızı öncelikle belirtelim. Fabrikadan çıkan hdpe borular bir mm kadar sağlıklı kaynatmayı bir nevi engelleyecek bir tabaka oluşturur. Bu tabaka kazıma apartıyla kazılıp kurtarıldıktan sonra yüzeyde kaygan parlak kısmını almış oluyprsunuz. Asıl istenilen maddeye ulaşmış olduk şimdi artık fizyon parçasını yerine takmak ve boruları birleştirmeye başlıyoruz. Manşondan başlayalım.Ef Manşon içinde tırnak varsa her iki boruda Ef manşon un tırnak kısmına yani manşonun yarısına kadar geçirilir. Diğer hdpe borumuzda aynı şekilde Ef manşon diğer yarsını eşit şekilde birbirine öptürülür şekilde takılır. Boru bakıldığında asla çap yada ef manşon takılmadan önce yüzeyde asla toz yada el temas etmemelidir. Borumuzda ef manşona baktığımızda herhangi bir çaplık gibi durumlarda destekler konmalı ve düzeltilmelidr. Sağlıklı bir Elektro Fizyon istiyorsak bunlara dikkat etmemiz ve titizlikle çalışılması gerekmektedir.