• Uzman ekibimiz sizin için
    herzaman hazır!

  • Müşterileri talepleri bizim için önemlidir,
    tamamen müşteri odaklı çalışıyoruz.

online alışveriş

Boru Alın Kaynak


 Firmamız boruların alın kaynak işlerini izmir şirinyer TJK ve ankara Karapürçek KÖypark, Sincan 12 cad. Toki Konutları, Edok Komutanlığı gibi büyük  projelerde uygulama işleri tamamlanarak çalıştırılıp teslim edilmişdir.

Alın Kaynağı Nedir ?

Alın kaynağı, ayn çap ve et kalınlığındaki boru ve fitinks lerin basınç ve sıcaklık yardımıyla alın alına birleştirilmesi suretiyle gerçekleştirilen bir bağlantımetodudur. Alın kaynak yapılacak parçaların ağız kısımları, düzgünce tıraşlanarak erime sıcaklığına kadar ısıtılır (200-220 °C). Daha sonra da belirli bir basınçla birbirine alın alına yapıştırılır. Alın kaynak basıncı, sıcaklık ve zaman malzemenin kendi kimyasal ve fiziksel özelliklerini bozmayacak şekilde ayarlanır. Alın kaynağı metodunda alın kaynak bölgeleri ısıtıcı üzerine belirli bir basınçla bastırılır (yanaştırma), alın kaynak sıcaklığında hemen hemen sıfır basınçta beklenir (basınçsız ısıtma) ve basınç altında birleştirilir (birleştirme). Kaliteli bir alın kaynağında bağlantısı az orijinal borunun sahip olduğu dayanıma sahiptir. Kaliteli bir alın kaynağı elde edebilmek için alın kaynak basıncı, sıcaklık ve zaman parametreleri titizlikle ayarlanmalıdır. PE !OO 10 atm borularda kulanılır.

Anıl kaynak makinası ve Boru Alın Kaynak İşçiliği kansu sulama sistemleri tarafından Ankara ve tüm il ve ilçelerimizde hizmet vermekteyiz.

Alın Kaynak Prosedürü :

Alın Kaynak Basınçsız ısıtma
Alın Kaynak Isıtıcının çıkarılması
Alın Kaynak Birleştirme
Alın Kaynak Soğutma

Alın Kaynak 

 Mesaj Bırakın