• Uzman ekibimiz sizin için
    herzaman hazır!

  • Müşterileri talepleri bizim için önemlidir,
    tamamen müşteri odaklı çalışıyoruz.

online alışveriş

Konya Saracoğlu Hokey Sahası Otomatik Sulama Sistemi


icerikimg

Konya Saracoğlu Hokey Sahası Otomatik Sulama Sistemi

Konya Saracoğlu Hokey Sahası Otomatik Sulama Sistemi, Konya karatay`da bulunan saraç oğlu hokey sahası  Kansu sulama sistemleri tarafından sistem montajı yapılmış olup devreye alınmıştır. Yaklaşık Temmuz ayında başlayıp yaklaşık 15 gün çalışma sonucunda sistem bitim aşamasına gelip FİFA standartlarına uygun şekilde montajı ve testleri başarı ile geçmiştir.

FİFA tarafından gelen Mete bey ve çalışma arkadaşları tarafından teste tutulan saha tek bir kör nokta kalmayacak şekilde ve ayrıca sulama başlıkları yarı çapı 50 metre atan su özelliği ile sistem teslim edilmiştir. Toplamda 6 adet sulama başlığı bulunan sahada 2 şer adet aynı anda çalışa bilecek şekilde ve rotasyon ayarları yapılmış şekilde ayarlanmıştır. Sahanın kale köşelerinde bulunan sulama başlıkları 3 er dakika sulayacak ve saha ortasında bulunan son 2 başlık ise 4 er dakika sıralamalı şekilde sulama testinden başarı ile geçmiştir.

Bu iş mütahit Huzur Tel sahibi Mehmet bey tarafından alınıp Tarafımıza Kansu Sulama Sistemlerine Taşeron edilmiştir. Yapılan çalışmada ana borularımız 250 lık ana hat borusu çekilmiş olup sahanın  boyuna doğru 160 lık boru çapı olarak düşünülmüştür. Boru kaynakları elektrofüzyon ve alın kaynak yöntemleri ile birleşimleri yapılmıştır. Rain bird marka ESP-Me kontrol paneli kullanılmış ve bir çok sulama özelliği sensörler mevsimsel ayarlar özelliğine sahip led ısıklı ekran özelliği bulunan çok fonksiyonlu kontrol paneli seçimi yapılmıştır.

Santrüfüj pompalar toplamda 2 adet ve her bir pompa 150 ton/saat su kapasitesine sahiptir. Buda toplamda her 2 pompa devreye girerse 300 ton su kapasitesi demektir. Bundan dolayı sulama sistemi toplamda 6 adet sulama balığı bulundugundan her sulama baslığı 70 m3 saate su tükettiğine göre bütün sulama başlıkları devreye girse dahi aynı anda acmasına ragmen sulama çalışa bilmektedir. Bunun testini yaptığımızda türkiyede ilk defa bir hokey sahasında aynı anda bütün sulama başlıkları çalışmaya başladıgında sulama cok kısa sürede bitmiş anlamına geliyor.

Konya Saracoğlu Hokey Sahası Otomatik Sulama Sistemi

Konya Saracoğlu Hokey Sahası Otomatik Sulama Sistemi

Sulama sistemi sahasında rotor başlıklar ve vana kutuları kauçuk zemin 1,5 cm olduğundan bunlar hesaplanarak hali ve kaucuk zemine 0 sekilde montajı yapılmış olup düz bir seviye elde edilmiştir. Sistem sonunda FİFA`ya gönderilmek üzere kamera kayıtları Mete bey tarafından oluşturulup yapılan test aşamaları FİFA merkezine gönderilmiştir. Gençlik spordan mustafa bey sistemi başından sonuna takip edip sistemimiz ile ilgili bilgileri montaj aşamasını ve ürünlerin kalitesi konusunda titizlikle takip etmiştir.

Konya Saracoğlu Hokey Sahası Otomatik Sulama Sistemi


0539 951 3191
Bize Ulaşın

Mesaj Bırakın