• Uzman ekibimiz sizin için
    herzaman hazır!

  • Müşterileri talepleri bizim için önemlidir,
    tamamen müşteri odaklı çalışıyoruz.

online alışveriş

Sulama Tabancası


icerikimg

Yağmurlama sulama tabancaları genel olarak tarla,arazi gibi ürün ekimlerinde kullanılan ve çiftçimizin işçilik anlamında işini çok kolaylaştıran bir sistemdir. Yonca, Mısır veya bütün bitkisel ürünlerimizde çiftçimizin ekinlerini %100 olarak doğal afet hariç kazanmasına yardımcı olmuştur.

Pancar,Soğan gibi her ürünlerde kullanılan sistem daha kolay bir sulama seçeneği sunmaktadır. Yapılan incelemelerde küçük tabancaların yerini büyük uzun mesafe atan sulama tabancaları almış bulunmaktadır. Atış mesafesi 78 metreyi bulan bu sulama tabancaları tek seferde 10-20 dönüm alanı sulamakta ve her geçen zaman diliminde bu artmaktadır. Pahalı bir sistem olan bu sulama yöntemi çok kısa sürede en fazla 3 yıl içerisinde kendini amorti etmektedir. Bu yüzden çiftçilerimiz yararını gördükleri için daha çok ekip biçicek toprak alanlarını büyütmektedir.

Yağmurlama Sulama Atış Çapları

Yarı Çapı 15-30 metre Atan sulama başlıklar

Yarı Çapı 30-50 Metre Atan Sulama Başlıkları

Yarı Çapı 50-80 Metre Atan Sulama Başlıkları

Tarımsal sulama sektöründe atış çapları sayesinde daha çok alan bir kaç tabanca sayesinde sulamış oluyor. Sulama başlıkları modelleri cinsleri farklıdır. Örneğin çarpmalı sulama başlıkları ve Şanzumanlı sulama başlıkları vardır. BUnların her ikiside aynı görevi yapmakta yalnız su kırımını sağlamk için çarpmalılarda kol vasıtasıyla bunu sağlar. Şanzumanlı sistem ise iç dişli vasıtasıyla ve basınç ile dönmekte ve su kırıcı pimi çekilen ayarın hızına göre pim suya belirli zmanlarda deyerek kırım sağlanmış olur. Şanzumanlı sulama tabancalarında çalışan bir ürüne bilinçsiz müdahale edilmesi doğru değildir. Ürün bozulma riski fazla olur. Fakat ürün çaışırken çalışma yönüne  çevrilen ve bilinçli şekilde sulama şanzumanlı tabncaların yapısını bilen müşteriler bu bozma olasılığı sıfırdır.

Sulama Tabanca Seçimi Nasıl Yapılır

Zirai sulama başlığı alınacak ise mutlaka hidrafor veya pompa var ise bu su kaynağının toplamda gücü yani kaç barda kaç ton su vericeğini bilmeniz gerekir. Bu konu çok önemli bir husustur. Tabancanın özelliğine göre boru çapı ve pompa özelliği seçilmelidir. Eğer pompa hidraforunuz henüz yok ise veya alınacaksa o halde yarı çapı belirtiğiniz sulama tabancasına göre pompa seçimi yapıla bilir. Genelde fabrikasyon değeri belirlenmiş sulama başlıkları atış mesafelerinde 3-5 metre oynama kaydedile bilir.


0539 951 3191
Bize Ulaşın

İlgili ürün ve diğer Ürün Listemiz, ve Online Sipariş vermek için, E-ticaret sitemizi ziyaret edebilirsiniz.