• Uzman ekibimiz sizin için
    herzaman hazır!

  • Müşterileri talepleri bizim için önemlidir,
    tamamen müşteri odaklı çalışıyoruz.

online alışveriş

Sulama Sistemi Çeşitleri


icerikimg

Sulama Sistemi Çeşitleri Ve Sulama Sistemi Türleri olarak sisleme sulama, Yağmurlama sulama, Damlama Sulama, Buhar Sulama gibi sulama yöntemleri vardır.

Sulama sistemi geçmişi

Sulama sistemleri, MÖ 5000 yıllarından itibaren beri var olan ve ilk kez Mısırlılar tarafından kullanılmıştır.

Nil nehri, su kaynağı olarak kullanılan ve bir shadoof, eğimler su kovaları ve bir sulama sistemi olarak, kaynak onları dağıtır bir tekerlek kullanılır.

Damla sulama sistemi

Bir damla sulama sistemi, en ekonomik sulama yöntemi. Doğrudan kökünde su bitkileri için kullanılır. Çiçek yatak, çalılar ve bireysel bitkiler sulama sistemi kullanın.

Sprey sulama sistemi 

Sprey başlıklar yere fırlar ve bitkiler ve ağaçlar için yararlı ince bir sis ile 4-15 feet çevreleyen alanı kapsayacak sulama sistemleri.

Anti sifon sulama sistemi 

Sulama sisteminin en yaygın türü anti sifon sistemi. 360 derece yarıçapı püskürtme, su ile 15-20 feet bir alanı kaplamaktadır. Aynı zamanda bir pop-up yağmurlama olarak satın alınabilir.

Dişli tip sulama sistemi

Çimenler ve bahçeler geniş alanlar için kullanılır, dişli tahrikli sulama sistemi sadece anti-sifon yağmurlama sistemi gibi çalışır. Farklılıklar dişli tahrik sistemi, 25-60 metre çapında bir alanı kaplar ve sistem basıncını değiştirerek düzenlenir.

Sulama Sistemleri Avantajları

Bir sulama sistemi sadece çok zaman tasarrufu değil, aynı zamanda size çok para kazandırır.Böyle bir sistem, otomatik sulama programları, ihtiyaç duyulan suyun optimum miktarı teklif sağlar.

İpuçları

Basınçlı sulama sistemi tarafından kullanılan uygun sprinkler seçtiğinizden emin olun. Ayrıca, iki veya daha fazla sprinkler su birikintileri önlemek için, üst üste çünkü yağmurlama döküldüğü alanda önemlidir. Sprinkler su bulmuyor çıplak noktalar bırakmamalıdır.


0539 951 3191
Bize Ulaşın

İlgili ürün ve diğer Ürün Listemiz, ve Online Sipariş vermek için, E-ticaret sitemizi ziyaret edebilirsiniz.