• Uzman ekibimiz sizin için
    herzaman hazır!

  • Müşterileri talepleri bizim için önemlidir,
    tamamen müşteri odaklı çalışıyoruz.

online alışveriş

Otomatik Sulama Giresun Fen Edebiyat Fakültesi


icerikimg

Kansulama 2016 yılında Giresun Fen Edebiyat Fakültesinde yapmış olduğu Otomatik Sulama Sistemleri Çalışmamızda Hunter marka ürünler serisini fakültesinde kullanmış olup sulama sistemini devreye almış ve teslim edilmiştir. Yağmurlama sulama sisteminde kullanılan malzemeler Hunter markasının ürünü olan Pgp Rotor sprik ( Fıskey ) yarı çapı 12 metre olan ürünler ve Hunterin ürünü olan PS-ULTRA sulama başlıkları yerleştirilmiştir.

Giresun Damlama Sulama Sistemi

Giresun Fen edebiyat fakültesinde Damlama Sulama Sistemi ağaç ve çalı guruplarına farklı istasyonlar vasıtasıyla damlama sulama uygulaması yapmıştır. Yaklaşık Bir dönüme yakın bir alana uygulanan damlama basınç düşürücü ACCU SYNC Hunter olarak dengelenmesi ve ayarı yapılarak teslim edilmiştir.

Giresunun çim sulamasını üstlendiğimiz uygulamanın projesi tarafımızdan çizilip aynı şekilde atış mesafesine göre başlılar yerleştirildiğinden son derece dolgun güzel sağlıklı bir çim meydana getirdik. Fen edebiyat Fakültesi kontrollerinden Fevzi beyin teşekkürünü kazanan kansusulama peyzaj ve sulama sistemleri her zaman öncelik olarak müşteri memnuniyetini esas almıştır.

Giresun Yağmurlama Sulama Sistemi

Giresunda uygulanan yonca yağmurlama sulama sistemi çalışmamız gerçekleştirilmiştir. 10 dönüm bir alanda Skipper yağmurlama sulama tabancası kullanılan arazide 2 adet yağmurlama sulama tabancası ile sulama sistemi gerçekleştirildi ve teslim edilmiştir. Yarı çapı 41 metre olan sulama başlığı açı ayarlı ithal ürünlerdendir. Mandallı borular ile su alımı gerçekleştirildi ve su çıkışları verilmiştir. Nemli bir havaya sahip olan Giresun ili su da tasarruf eden illerden biridir.

Kontrol Paneline Yağmur Sensör Bağlanması

Biliyoruzki yağmur yağdığında sulama sisteminin zamanı geldiğinde çalışmasını istemiyiz. Biz solar sensör dediğimiz sudan tasarruf amaçlı yağmur don ve güneş sensörü olan bu ürünü kontrol paneline ekledik ve sudan tasarruf etmiş olduk. Güneşin sıcak aylarında mevsimsel olarak kendi sulama zamanını kendisi belirleyerek istenilen su çimlere dakika bazında azaltıp çoğaltmaktadır. Çok kullanışlı ve yarralı olan bu ürün sayesinde bir çok ülkeler tarafından kullanılmakta ve satışı gerçekleşmektedir. Bunun yanında rüzgarın çok olduğu bölgelerde rüzgar Hunter sulamanın ürettiği rüzgar sensörü  nem sensörüde bulunur. Bu ürünler rüzgarın şiddetli olduğu zamanlarda sulamayı kapatır rüzgar bittiğinde sulamaya devam eder. Nem sensörü ise toprağın ıslaklığına yani nemine göre suyu açar veya kapatır.


0539 951 3191
Bize Ulaşın