• Uzman ekibimiz sizin için
    herzaman hazır!

  • Müşterileri talepleri bizim için önemlidir,
    tamamen müşteri odaklı çalışıyoruz.

online alışveriş

Otomatik Sulama Sistemleri


icerikimg

Otomatik sulama sistemleri bahçenizde çim sulama  için herhangi bir vanayı veya bağlantı açma kapama parçasını insan gücü gerekmeden açmaya gerek kalmaz. Artık insanlar hem maddi yönden su tüketimini azaltan ve çim sulamalarında işçilik gerekmeden herşeyi kendi yapan bu otomatik sulama sistemlerini tercih etmektedir. Sistemin çalışma yöntemi sayesinde artık tatile iş seyahatine ve rahatlıkla yıl boyu bahçeye sulama için gelmesine gerek kalmamış hale geldi. Peki bu nasıl oluyor diye soruyorsunuzdur. Seyehat etmekde veya tatildesiniz. Kurduğumuz sistem wifi ve sulama cihazı modemi görmesi kafi olucaktır. Sulama kontrol ünitesinin içindeki uzaktan sulama teknolojisi ile cep telefonunuza indirdiğiniz Rain bird’in veya Hunter marka sulama sisteminiz var ise bunların programını indiriyorsunuz. Mail adresimizi programa tanımladıktan sonra kontrol panelindeki wifi özelliğini telefonumuzda gözükücektir. Bu sayede bunuda onayladıktan sonra programı açıp cihazın içeriğine girmiş oluyoruz. Wifi şeklinde uzaktan sulama sisteminin ayarını yapmış olduk şimdi yurt dışında olsanız bile sulama kontrol ünitesinin ayarına girme imkanını sağlamak gerekmektedir. Buda çok basit bir işlemdir. Öncelikle telefondan Rainbird uzaktan sulama programını açıp modeminizinsifresini giriyoruz ve tanımlamış oluyoruz. Şimdi artık ayar içeriğine girip istediğiniz yerde olursanız dahi kontrol ünitesinin başlangış zmanı ve günde kaç defa sulanacağı, Haftanın hangi günleri sulanıp sulanmaması gerektiği ayarlar içeriğinden düzelte bilirsiniz. Gerçekten kullanımı çok kolay olan bu program artık geleceğin en önemli sulama teknolojisi olucağından şüphemiz yok. Diğer wifi uyumsuz sulama cihazları sadece sulama başlangıç zamanı ve sulama dakikaları haftanın günlerini gibi vs işlevleri yerine getirmektedir. Fakat uzaktan sulama ayarının değişikliğine ve istenildiğinde aynı anda sulanmasına izin vermez.

 

Sulama sistemleri firmaları artık teknolojiyi takip etmek zorundadırlar. Her yıl sulama sektöründe dijital veya manuel elektronik cihazlarda değişiklik meydana gelmekde ve teknolojiye bir yenisi eklenmektedir. Ankara sulama firması olarak bizler diğer firmalara göre herhangi bir sulama sistemi montajı yapılacak bir alanda önceliğimiz müşteri memnuniyeti diğer bir husu ise olabildiğince diğer firmalrdan daha uygun fiyat vermektir. Peki uygun fiyatı nasıl verebiliyoruz. Bunun nedeni diğer firmalara göre bizler sulama sistemini uygulanacak alanın kroki şeklini çıkartıp proje autocad programına işliyoruz. Bu sayede malzeme ön görülemeyen herşey bire bir ortaya çıkmaktadır. Ne fazla nede eksik malzeme listesi çıkarıldığından .ok uygun fiyatlar ortaya çıkmış olmaktadır.

Sulama Sistemi Keşif olmadan fiyatlandırmak istiyorsanız bahçenizin yapısını bir kağıda kroki olarak çizmeniz ve ölçü vermeniz yeterli olacaktır. Bizde bu sayede bunu Autocad programına işleyip yani proje’sini ücretsiz çizip malzeme listesini birebir çıkarmış oluyoruz. Bunun anlamı diğer firmalara göre ön görülemeyen malzeme listelerini biz görmüş oluyoruz. Sulama sistemi teknik servis olarak Ankara ili ve ilçelerine teknik ekiplerimiz tarafından en geç 14 saat içinde alanda arıza keşfi yapılmaktadır. Acil durumlarda ise ekiplerimiz 1. derecede olan müşterilerimize aynı gün ulaşmaktadırlar.

 

Otomatik Sulama Sistemlerinde Kullanılan Ürünler

Kullanılan ana malzemeler en balta sıralarsak sulama kontrol ünitesi diye biliriz. Bu bizim suyun bahçemize ne zaman hangi saatte vereceği ve hangi periyodik aralıklarda verilecek, Kaç dakika sulanacağı, Haftanın hangi günlerinde sulanıp sulanmaması gereken ayarların yapılmasını sağlayan cihazdır. Diğer malzemeler suyun aç kapamasını diyafram sayesinde sağlayan solenoid vana dediğimiz ürün gelmektedir. Bu ise kontrol panelinden gelen 24 volt yada pilli cihaz ise 9 volt gelen enerjiyi alır ve solenoid vana diyafram sayesinde suyu açar. Sinyal yok ise su kapalı konumdadır. Pe 100 boru veya pprc Polietilen borular vasıtasıyla döşenen ana hat veya Laterel hatlar oluşmaktadır. Bunların yanında bağlantı parçaları ve vana kutuları gelir. Bu sayede ana parçaları sıralamış olduk. Şimdi diğer bir önemli husus ise sulama sisteminin su tasarrufu sağlama imkanıdır. Hortum yardımıyla sulanan çimler eşit sulama yapılmadığından m2 ye daha çok veya bazı bölgelere daha az su verilmiş oluyor. Bu yüzden eşit sulama olmadığından hem daha fazla su sarfiyatı hemde sağlıksız sulama yapılmamış bir kör nokta dediğimiz bölgeler meydana gelmektedir. Buda çimlerin kurumasına ve farklı renklerde görünmesini sağlamaktadır. Tabiki her bölgede kuruma meydana gelmez. Seyrek çim dediğimiz olay meydana gelmektedir. Bu yüzden her zaman dengeli sulama önerilir. Otomatik sulama sistemi maliyeti sizin işçilik ve çimlerinize ara ekim yaptığınızı düşünürsek en fazla 2 yılda masrafını çıkarmış ve güven içinde kullanmaya devam etmiş oluyorsunuz.

Otomatik Sulama Sistemi Ömrü Ne Kadar?

Sulama sistemlerinin malzeme yapısı oldukça sağlam bir maddeden üretilmektedir. Diğer kangal borulara kıyasla güneşe soğuk ve ezilmelere karşı minimum zarar görür. Pe 100 borular güneşte çürüme olasılığı diğer etli polietilenlere göre daha sağlam yapıdadır. Bunun nedeni ham maddesinden kaynaklanmaktadır. Direnci kuvvetlendirilmiş ham maddeye sahiptir. Farklı borularda güneşi gören ürünler aylar geçtikçe direnci azalmakta ve dökülme dediğimiz olay meydana gelmektedir. 20 yıl öncesinde yapılmış bir villa montajı yapılmış sulama sistemini 2018 de arızamız var diye ararlar. Gidilen konutta sonuç itibariyle sulama başlıklarının bir tanesinde taş sıkışması meydana gelmiş ve suyu atmasını sağlayan sulama başlığının nozulu değiştirilmiştir. Nozul su anki günlük 2019 fiyatı 4 tl civarındadır. Sulama sistemleri bilindiği gibi ana parçaları yurt dışından gelmekte ve bu ürünler dolar kuru değiştikçe ürün fiyatları gün bazlı olarak Türk Lirası olarak düşmekte veya çıkmaktadır.

Damlama Sulama ve Bahçe Sulama Sistemleri Nelerdir?

Bahçe sulama sistemleri ürün çeşitleri oldukça zengindir. Bunlardan en kalitelisi ve uzun ömürlüleri Pop up dediğimiz toprakla sıfır seviyesinde gçmülen ve asla çim biçme morunun ve herhangi bir darbe alacağı durum ortadan kalmış oluyor. Herkez hobi bahçesinin damlama sulama sisteminin otomatik olmasını ve sebze ürünleriyle uğraşmayı çok sever. Bunun bir çok yöntemleri vardır. Bunlardan biride musluk tipi pilli cihazlardır. Bahçenizde eğer bahçe muslupu veya herhangi bir su çıkışı varsa damlama sulama sistemi yapıla bilir. Kurulumu oldukça kolaydır ve pil ömrü 1.5 yıla aşkın dayanmaktadır. Tabi siz yinede her yıl değiştirmeye bakınki çünki 1 yıl dediğim olay fazla kullanımlar içindir. Piller alkalin pil olarak yada kalem pil ile çalışan modeller mevcuttur.

 


0539 951 3191
Bize Ulaşın

İlgili ürün ve diğer Ürün Listemiz, ve Online Sipariş vermek için, E-ticaret sitemizi ziyaret edebilirsiniz.