• Uzman ekibimiz sizin için
    herzaman hazır!

  • Müşterileri talepleri bizim için önemlidir,
    tamamen müşteri odaklı çalışıyoruz.

online alışveriş

Otomatik Sulama Sistemi Ümitköy


icerikimg

Otomatik Sulama Sistemi Ümitköy Ankara ve her ilçelerinde firmamız proje ve sulama sistemlerinde hizmet vermektedir.

Ümitköy  yağmurlama sulama sistemleri çok kullanılan her özel villa ve müstakil site gibi toplu konutlarda olmazsa olmazlardan bilgedir. Elektrikli vanalar yani solenoid vanalar var çok bahge öim sulama sistemi kurulacak alanda şebeke hattından alınan suyun çimleri sulama amaçlı belirli çaplı borular ile sulanacak alana taşınır ve elektrikli vanalar yani solenoid vanalar yardımıyla otomatik sulama sistemi uygulaması başlanır. Bu Solenoid vanalar suyu daha önce sulama kontrol panelinden gelen sulama zamanı dediğimiz zaman geldiğinde elektrikli vanalara sinyal gönderir suyu yolu açılır. Busayede çimlerinizdeki sulama başlıkları çalışmaya başlar. Aşağıdaki görselde en sağdaki elektrikli vanayı su kaynağı olarak debi kontrollü olarak seçilmiştir.

Otomatik Sulama Sistemi Çalışma Prensibi – Kontrol Paneli

Sulama sistemi kontrol panelinden gelen 24 voltu direk 24 volt ile çalışan solenoid vanaya gönderir ve suyu açar. Bu sayede zamanı bitince elektrikli vananız suyu kesicek ve  bahçenizin sulaması tamamlanmış olacaktır. Kontrol paneli çeşitlri ve modelleri genelde iç mekan kontrol ünitesi ve dış mekan kontrol ünitesi olarak 2 ye ayıra biliriz. İç mekanlar yapmurun ve nemin almayacağı yere montajlanır ve devreye alınır. Dış mekan sulama kontrol ünitesi ise dışarıda istediğiniz yere montajlaya bilirsiniz. Sudan koruyacak bir dış kapağı bulunduğundan su kontrol panelinin içine su girmeyeceğinden dışarıda su gelme olasılığı yoktur. Genel olarak modüllü ve modülsüz sulama kontrol üniteleri istasyon sayısı fazla alanlarda kullanılır. Sulanacak alan nekadar büyükse istasyon özelliğini yüksek tutmak gerekir.

Ümitköy Damlama Sulama  Sistemleri

Ümitköy damlama sulama sistemleri ağaçlık ve çalı çiçek hobi bahçelerinde kullanılır. Hobi bahçenizin sebze ekiceğiniz bölümüne 16×33  aralığındağı delikli boru serilir ve bu işlem sonucunda otomatik aletler kullanılarak su yun verilmesi sağlanır. Artık kendi kendini sulayan bir hobi bahçeniz olmuş oluyor. Evden çıkıp işe gide bilir tatile gidip aylarca dönmemeniz gerekiyorsa güven içinde şehir dışı ve yurt dışına gide biliyorsunuz. Bu otomatik sulama sistemini sağlayan ana parçalar solenoid vana Rainbird Yada Hunter sulama kontrol üniteleri birde boru ve boru ek parçaları ile otomatik sulama gerçekleştirile biliyor.

Yanlız şunu unutmayalım hesapsız yapılan sulama sistemi çalışmaya bilir. Suyun debi ve suyun basıncı ve çimin yada bahçenin ihtiyacı olduğu suyu hesaplar yapılarak uygulanması gerekmektedir.

Ümitköy Yağmurlama Sulama Sistemleri

Yağmurlama sulama sistemi başlıkları yonca ekimi pancar mısır gibi çok geniş tarla ve arazilerde kullanılmaktadır.

Ümitköy Otomatik Sulama Sistemleri Ve Yağmurlama Sulama Sistemi Bahçe Sulama Sistemleri ümitköy Çim Sulama Sistemleri Müşterilerimize Hizmetleri Sağlamaktayız.


0539 951 3191
Bize Ulaşın

İlgili ürün ve diğer Ürün Listemiz, ve Online Sipariş vermek için, E-ticaret sitemizi ziyaret edebilirsiniz.