• Uzman ekibimiz sizin için
  herzaman hazır!

 • Müşterileri talepleri bizim için önemlidir,
  tamamen müşteri odaklı çalışıyoruz.

online alışveriş

OTOMATİK SULAMA SİSTEMİ KURULUMU


icerikimg

Yağmurlama Sistemi – Otomatik Sulama Sistemi

 • Otomatik sulama sistemi kurulumu basit bir işlemdir. Bahçe sulama sistemleri içinde yağmurlama diğer adıyla otomatik sulama sitemi oldukça ekonomik ve zamandan tasarruf eden bir uygulamadır. İş gücü maliyetini düşürür, sulama doğru şekilde ve uygun miktarda olur. Bu yüzden geniş alanlarda sulama sistemleri içinde otomatik sulama sistemleri kurulumu önemlidir.

 • Özelliklerde dağ evinizde ya da yazlıklarda gitmediğiniz zamanlarda bile sulama sistemleri çalışır böylece evinize gittiğinizde ölmemiş canlı bir bahçe ile karşılaşırsınız. Sulama için başka birine ihtiyaç yoktur. Dolayısıyla süreklilik arz eden bu işten kurtularak başka işlerinizi de yapabilirsiniz. Otomatik sulama sistemi  ile bahçeler düzenli aralıklarla sulanır.

Sulama Sistemleri Nasıl Çalışır?

 • Sulama sistemleri kontrol ünitesinden gelen düşük yada değerinde bir sinyalle çalışan solenoid vana ile beraber .alışır. Ayrıca Selanoid vanalar vana kutusu içinde gelen ilgili düşük yada değerinde sinyali alır ve kendini açar.Sprey ya da rotor sprinkler le sulanacak alana göre genelde alan hesaplaması yapılarak  seçilen boruların büyük yada küçük değeri ve debi çapları ihtiyaca göre belirlenir. Eğer elektrik yoksa çözüm olarak pillerle çalışan pilli 9 v pilli kontrol ünitesi bahçe sulama sistemleri ürünü olarak mevcuttur. Tabii sulamada basıbç için hidrofor çok önemlidir ve sulama sisteminde basınç da önemlidir. Yağmurlu havalarda sulama zamanı geldiğinde sensörler devreye girerek  ıslaklığı algılayınca bahçe sulama sistemleri sulama çalısmasını durdurur.. Yani boşuna harcanmış su tüketimi asla olmaz. Bu da ekonomik bir kazanım sağlamaktadır.

Bahçe Sulama Sistemlerinde Tıkanıklık Olur Mu?

 • Otomatik sulama sistemi kurulumu işi için filtre süzme görevini yaparak ve Pop upların tıkanmasına kesin çöüm olarak engel olur. Pop upların tıkanmaması olasılık olarak  homojen sulama yapan en hassas sulama yapısı olan nozıl denilen yakın ve uzak atışı sağlayan  püskürtücü memelerin görevleri sorunsuz olarak çalışması demektir. Bu arada Rotor pop uplar sulanacak bölge büyükse Rotor sprinkler daha  uzun mesafe attığı için kullanılır. Sulama soldan sağa doğru gerçekleşir.. Sulamada açısını tamamlayınca tekrar kendini başa döner ve soldan başlayıp sağa doğru istenilen açıyı çalışıp tarayarak sular-maya başlar. Sistem bu şekilde devam eder. Böylece bölgede sulama sistemi işleyişi devam edip sınlanır.
 • Bahçe Sulama Sistemleri Projesi
 • Bahçe sulama sistemleri için gerekli malzeme sulanacak alan önemli nokta homojen bir yapıda olmalı. Bunu için Pop Up ve damla sulama gibi sistemleri gerektiği sistemde olaması gerekir. İthal pop up gibi sprinkler, selonoid vanalar, Yağmurlama sulama sistemi, sulama için zamanlayıcılar,  uzaktan kontrol sistemleri, filtreler, damlama sistemleri bahçe sulama sistemleri projesi gibi hazırlıklar için hazırlıkta ön bilgiler olarak belirte bilirz.

0539 951 3191
Bize Ulaşın

İlgili ürün ve diğer Ürün Listemiz, ve Online Sipariş vermek için, E-ticaret sitemizi ziyaret edebilirsiniz.