• Uzman ekibimiz sizin için
    herzaman hazır!

  • Müşterileri talepleri bizim için önemlidir,
    tamamen müşteri odaklı çalışıyoruz.

online alışveriş

Otamatik Sulama Sistemi Nasıl Kurulur


icerikimg
  1. Öncelikle otomatik sulama sisteminin kurulumundan önce size belirtmeliyim ki kurulacak sistemin kağıt üzerinde  Çizilmesi gerekmektedir . Kağıt üzerinden krokimizi çizdik ve halletmiş olduk .Şimdi yapmamız gereken çim alanı olacak Alana Rotor başlıklarımızı projemize işleyelim.Dikkat edilmesi gereken Sprink başlıklarını yerleştireceğimiz noktalara Spring in atış mesafesine göre birbirlerine karşılayacak şekilde kalem ile  noktaları belirlemeliyiz.  Konuyu daha da açalım çünki bu çok önemli bir hassas konu.  Bahçe sulama yapılacak  Alan elimizin altında olmuş oldu .  Şunu unutmayalım her sip renk atış mesafeleri ne göre  Üretilmiştir . Bu yüzden Sulama başlıklarını yerleştirirken örneğin 5 metre atan bir sprey başlık  yarıçapı 5 metre olduğu için hem karşı tarafı ispatlayacak mı yoksa islakmıycak mı herhangi bir engel olacak duvar mı var . İşte bu yüzden atış mesafelerine Göre üretilmiştir.

Bunları Sıralarsak 1,5 metre 2 metre 3 metre 4 metre 5 metre spreyi siktikler diye sıralanır.  Peki ya alanımız daha geniş örneğin 20 metreye 10 metre genişliğinde bir bahçemiz var .İşte o zaman rotoru Rotor  Spring devreye girer.Rotor sprinklerin  atış mesafeleri 10 Metre civarındadır. Her 10 metrede bir bu rotorlar yerleştirilir ve sulama sistemi tamamlanmış olur.

Otomatik sulama da gereken parçalar

1.  Solenoid vana Yani elektrikli bana

2.  Kontrol paneli ve yağ pilli  kontrol paneli elektriğin olmadığı yerlerde kullanılır bu

3. Rotör başlıkları ya da spreyi başlıklar

4.   P 100 boru lar

5. Bağlantı parçaları

6. Van’a kutusu

7. Küresel vana

8. Sinyal kablosu

Evet arkadaşlar gördüğünüz gibi sekiz maddede sıralanmış olduk yalnız ürün çok çeşitlidir bağlantı parçası dediğimiz olay bahçe sulaması yapacak  olduğumuz alanımız borunun gezdiği her yerde bu bağlantı parçası olacak . Örneğin kızaklı kolyenin üstüne erkek girsek gelivek.  Kızaklı kol edebiliyorsunuz bağlantı parçası dır. Herhangi bir aksaklık ya da aklınızda kalan bir durum olursa kansu Sulama Sistemleri her zaman yanınızda olacaktır.


0539 951 3191
Bize Ulaşın

İlgili ürün ve diğer Ürün Listemiz, ve Online Sipariş vermek için, E-ticaret sitemizi ziyaret edebilirsiniz.