• Uzman ekibimiz sizin için
    herzaman hazır!

  • Müşterileri talepleri bizim için önemlidir,
    tamamen müşteri odaklı çalışıyoruz.

online alışveriş

Ankara Otomatik Bahçe Çim Sulama Sistemleri


icerikimg

Sulama Sistemleri Ankara ve bir çok illerimizde kullanılmaktadır. Fakat burada önemli olan doğru şekilde sulama sistemlerinin uygulanması olduğunu asla unutmamız gerekmektedir. Tesisattan çok hesap ve mühendislik bilgisine sahip olmadan ve ürünlerin atış mesafeleri boru su taşıma kapasitesi gibi bilgileri kişi bunları bilmiyor ise emin olun sulama sistemlerinde sıkıntı çekilmesi kaçınılmaz olur. Bunlardan bir çok bahçe sulamalarında karşılaşmaktayız. Bizde bu sorunları çözmekte müşterilerimize ola bildiğince yardımcı olmaktayız. Peki doğru bir sulama nasıl olur buna yoğunlaşalım.

 

Otomatik sulama sistemlerinde dijital ortamda sulama projesi yani autocad programına çizip gereken doğru sulama başlıklarını ve malzeme listesini sıfır hatasız çıkarıp eksik fazla malzeme olayını tespit etmiş oluyoruz. Gereken kazı çalışmaları ürün özellikleri ortaya çıkması sonucunda gereken hesaplamalar yapılıp ne kadar m3 ton su harcayacağı hangi özellikte bir hidrafor seçimi yapılması gerektiğini tespit etmiş oluyoruz. Atış mesafeleri farklı olan sulama başlıkları anahat su taşıma borusu ve laterel hatlar elektirikli vana ve kablolar istasyon sayısına göre serilip montajlanır. Atış mesafelrine göre döşenen bu sistem sayesinde debi hesaplanır ve istasyon şeklinde bölünür. Bu sayede performanslı şekilde çalışan ve sulanmayan kör nokta kalmayacak şekilde çimler ıslatılmış olur. Sağlıklı bir çime sahip olmak istiyor isek önemli olan doğru şekilde uygulanmasıdır. KANSU sulama sistemleri olarak 18 yıllık deneyimimiz ile müşterileriiz ile bunu paylaşmış ve müşteri memnuniyetini kazanın memnuniyetini yaşamış bulunmaktayız. Tamamen ücretsiz keşif hizmeti vermekte fiyatlarımızı kar imajımızı oldukça düşük tutmaktayız. Bunun nedeni yaptığımız toplu konutlarda beğenen komşu müşteriler bizi aramakta ve bu şekilde bizi tercih etmektedir. Beğenilmeyen bir sulama sistemi firmaya mutlaka zarar vermekte ve sulama sistemleri çatısı altında tutunamaz.

 

Damlama sulama sistemi olarak bahçenizin hobi bahçesi veya çiçeklik bölgelerinde uygulanmaktadır. Damlama sulama sistemi sprey sprinklere göre daha az su tüketimi sağlar. Yanlız damlama sulama sistemi sadece bitkilere kullanılmaktadır. Yer altı damlama sulama sistemi hariçtir. Yer altı regülatörlü özel imal edilen bu borular diğer damlama sulama borularından çok farklıdır. Bunlar çim döşenmeden önce serilir ve üzerine 10 cm – 8 cm gibi bir toprak serimi ile üzeri kapanır. Bu borunun özelliği toprak altında çekvalf özelliği olduğu için hiç bir damla emitörü asla tıkanıklık yapmaz. Bu yüzden bu sistemde uzun ömürlü diye biliriz. Peki sulama sistemleri ne kadar uzun ömürlüdür soruyor ola bilirsiniz. Ham maddesi pe 100 olduğu için ürünler özel plastikten üretilmiştir. 25 yıldır şu an sıkıntı yaşamayan bir çok müşteriler vardır. Burada sadece küresel vanalar’da oksitlenme meydana gelmektedir. Paslanmaz özelliği olmasına rağmen oksitlenme meydana gelmektedir. Bu küresel vanalar vana kutusunun içinde olduğu için bir sıkıntı olduğunda görülmektedir. Fakat dediğimiz gibi doğru şekilde yapılmış bir sulama sisteminde asla kaçak olmaz ve uzun sağlıklı sağlam bir maddeden üretilmiştir. Uygulama sıkma montajı doğru yapıldıktan sonra güle güle kullanmaya başlamış olursunuz.

Bahçe Çim Sulama Yağmurlama damlacıkları sayesinde eşit şekilde çim sulaması m2 ye eşit su sağlamaktadır. Eşit suyu alan çim daha formlu bir görüntüyü yakalayacaktır. Önemli hususlardan biride çim yeni ekiliyor ise mutlaka m2 ye atılacak tohum uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Çim tohumu kalitesi bilinen yerden temin edilmesi gerekmektedir. Tabi birde rulo çim sistemi vardır. Bunlarda ise peyzaj çalışmaları ağaçlandırma ve bitkilendirme’den sonra rulo çimler serilir.Bu sistem sıcak havalarda suyu alan çim hemn kök salmaya başlar ve toprağa sağlam şekilde tutunur. Artık çim çıksın diye 3 hafta beklemiş olmayacaksınız. Tabi bu rulo çim gübreleme serme çimlere göre biraz daha masraflıdır. Şunu sleye bilirizki arada fazla bir fark yoktur.


0539 951 3191
Bize Ulaşın

İlgili ürün ve diğer Ürün Listemiz, ve Online Sipariş vermek için, E-ticaret sitemizi ziyaret edebilirsiniz.