• Uzman ekibimiz sizin için
  herzaman hazır!

 • Müşterileri talepleri bizim için önemlidir,
  tamamen müşteri odaklı çalışıyoruz.

online alışveriş

Sulama Sistemleri Solenoid Vana Ve Arızaları


icerikimg

Solenoid (Selenoid) Valf vana arızaları ve kontrol paneli arızaları çok nadir sulama sistemi olan bahçelerde mutlaka karşılaşmışsınızdır.

Soru : 1- Sulama sistemimi durduramıyorum.?

Soru : 2- Sulama kontrol ünitesi ( Taymır ) saati neden geri kalıyor.?

Soru : 4- sulama başlıklarından biri devamlı dönüyor.?

Soru : 5 – Bahçemde su kaçağı var ama bulamıyorum.?

Soru : 6 – Otomatik sulamam neden çalışmıyor.?

Soru : 7 – Kontrol panelim Rain Bird Yada Hunter vs fişe takdığımda ekran gelmiyor.?

Soru : 8 – Kontrol panelime nasıl Reset atarım.?

Soru : 9 – Sulama başlılarına nasıl ayar yapa bilirim?

Soru : 10 – Sulama başlıklarını nasıl atış mesafesini veya debini ?kısarım.

Soru : 11 – Sulama sistemi kontrol panelini nasıl ayarlarım.?

Bunun gibi bir çok sorularla karşılaşmaktasınız. Arıza durumlarında ve teknik konusunda KANSU sulama sistemleri müşterilerimizin daima yanında olmuştur. Telefon desteği sağlayan Kansu sulama 18 yıllık deneyimleriniz sizler ile paylaşmaktadır. Büyük projelerde bulunan firmamız yapılan işlerde arızalar ve sulama sistemi olmayan bahçelere uygun fiyat ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadır.

VANALAR SIKÇA SORULAN SORULAR

Aşağıda kullanışlı bilgiler ve pratik ipuçları bulacaksınız. Yine de desteğe ihtiyaç duyarsanız, irtibat seçeneklerimizi görüntülemek için lütfen sayfanın sonuna ilerleyin. Biz Hunter Industries’te işinizi takdir ediyor ve kendimizi size kaliteli ürünler ve hizmet sunmaya adıyoruz.

YERLEŞİK VANA TANIMLAMA GRAFİĞİ

VANA KAPANDIĞINDA NEDEN SU SIZDIRIYOR?

Vanada moloz bulunuyor olabilir; bu da vananın açık kalmasına sebep olur. Bunu düzeltmek için, vanayı sökmeniz, tüm parçaları temiz suyla durulamanız ve vanayı geri takmanız gerekecektir. Eğer buşakleleri yerleştiremezseniz veya vanayı düzeltemezseniz, sisteminizi kuran tedarikçiyle irtibata geçmeniz veya yakınınızdaki profesyonel bir tedarikçiyi bulmanıza yardımcı olması için Profesyonel Tedarikçi Başvuru sayfamızı kullanmanız tavsiye edilir.

DENETLEYİCİNİN FİŞİ ÇEKİLİ OLDUĞU HALDE, FISKİYE SİSTEMİM NEDEN ÇALIŞMAYA DEVAM EDER?

Vanaların elle açılmış olması muhtemeldir. Buşaklelerinizi yerleştirmeniz ve vanadaki soleoidleri rahatça oturuncaya kadar çevirmeniz gerekecektir. Solenoid, vananın üst kısmında bulunur ve içinden iki tel çıkan bir silindire benzer.

Vanada moloz bulunuyor olabilir; bu da vananın açık kalmasına sebep olur. Bunu düzeltmek için, vanayı sökmeniz, tüm parçaları temiz suyla durulamanız ve vanayı geri takmanız gerekecektir. Eğer buşakleleri yerleştiremezseniz veya vanayı düzeltemezseniz, sisteminizi kuran tedarikçiyle irtibata geçmeniz veya yakınınızdaki bir tedarikçiyi bulmanıza yardımcı olması için Profesyonel Tedarikçi Başvuru sayfamızı ziyaret etmeniz önerilir.

Denetleyiciyi kullanmadan bir alan kontrol vanasını nasıl manuel olarak açarım?Vanadaki solenoidi (içinden 2 tel çıkan siyah silindir) bir kerede 1/4 – 1/2 arasında saat yönünde hafifçe çevirin. Vanayı kapatmak için, solenoidi vanaya oturuncaya dek saat yönünde çevirin.

SULAMA VANASINDAKİ MOLOZU NASIL TEMİZLERİM?

 1. Denetleyiciyi “Sistem Kapalı”ya çevirin; böylece bir programa geçiş yapmaya çalışmaz.
 2. Ana su kaynağını kapatın. Basınç altındaki bir vanayı açmak tehlikelidir ve yaralanmanıza neden olabilir.
 3. Solenoidin (iki telli silindir) vidalarını sökün ve dalma pistonunun temiz olduğundan ve serbestçe hareket ettiğinden emin olun. Bu istasyonu denetleyiciden elle çalıştırarak, solenoidi test edebilir ve enerji verildiğinde dalma pistonunun geri çekilip çekilmediğini görebilirsiniz.
 4. Vana modelinize göre kapak vidalarını veya jar-top’ı sökün. Kapağı gövdesinden çekerken diyaframı ya da yayı kaybetmemek için dikkatli olun.
 5. Diyafram, gövdeye yerleştirilmiş veye kapakta sabitlenmiş olabilir. Diyaframı ve yayı çıkarın. Diyaframın yönünü aklınızda tutun; böylece çıktığı şekilde yerine takabilirsiniz.
 6. Diyaframı ve yayı inceleyin. Diyafram temiz, buruşmamış, yırtılmamış ve delinmemiş olmalıdır. Conta temiz ve aşınmamış olmalı, üzerinde ezik ve sıyrık bulunmamalıdır. Birikmiş olabilecek molozları temizlemek için, diyaframı temiz suyla yıkayın.
 7. Diyafram yayı bozulmamış olmalı ve üzerine bastırıldığında geri atmalıdır.
 8. Vana gövdesini inceleyin ve molozları, çakılları veya kirli suyu temizleyin.
 9. Conta yuvası temiz ve aşınmamış olmalı, üzerinde gedik veya çentik bulunmamalıdır.
 10. Vana gövdesindeki ve vana kapağındaki delikleri inceleyin. Tüm delikler temiz olmalı ve suyu içinden rahatça geçirebilmelidir. Blokajı gidermek için küçük bir esnek tel parçası, deliklerden geçirilebilir.
 11. Vanayı çıkarıldığı sıranın tersine göre yerine yerleştirin. Diyafram, gövdede ve kapakta eşleştiği yuvadaki ağza oturmalıdır. Vidalar ya da jar-top, elle sıkıştırılmalıdır. Aşırı sıkıştırma, vanaya zarar verebilir.

 


0539 951 3191
Bize Ulaşın

İlgili ürün ve diğer Ürün Listemiz, ve Online Sipariş vermek için, E-ticaret sitemizi ziyaret edebilirsiniz.