• Uzman ekibimiz sizin için
    herzaman hazır!

  • Müşterileri talepleri bizim için önemlidir,
    tamamen müşteri odaklı çalışıyoruz.

online alışveriş

Sulama Sistemi Su Basıncı Ölçümü Testi


icerikimg

Bahçenizdeki sulama sistemini çalıştırıcak olan su kaynağına çeşme musluğu var ise ağız kısmına bağlanıp manometre yada basınç regülatör ü sayesinde ölçüm yapa bilirsniz.

Sistem ve kolloidal toprak su içeriği tahminleri için bir direnç testi uygun bir basınç göstergesi gerekir. Öncelikle bilmeniz gereken basıncı seviyesi bulmak gerekir. Görünür problemleri sistemi ile basınç problemleri nedeniyle tespit olacaktır. Sistem tedarik sorunları önler varsa, tüm sistem boyunca basıncı seviyesi bulmak gerekir. Daha doğru basıncı seviyesi okumaları için, birkaç basınç göstergeleri sisteme bağlayarak.

Okumalar

Ilk arz tarafında okuma elektrik şirketi gelen suyun basıncı belirler. Bu okumaların tüm sistem boyunca yapılırsa büyük sorunları ortaya çıkarabilir.

Teori

Yağmurlama ve elektrikli sulama sistemleri her iki çalışma hemen hemen aynı şekilde. Borular su ile doldurulur, basınç, sistemin herhangi bir noktada aynıdır. Basınç ortalama, suda herhangi bir değişiklik bu noktada kaybolur.

Gerçeklik

Genel sulama sistemi basınçlı boru ve bağlantı parçaları bağlı olarak değişebilir. Basıncı da katlanır ve boru sıkıştırarak nedeniyle azalabilir.

Toprak penetrasyon

Toprak içinde basınç kolloidal toprak olmayan kolloidal toprak daha farklı bir tepki verir, çünkü ölçülebilir olmalıdır. Kolloidal toprak iç basınç artışı ve elektrik direncini azaltacaktır.

Bitki su basıncı

Bitki saplarının basınç çok önemlidir. Bu sadece bir laboratuvarda kontrol edilebilir. bitkiler düşük su basıncı, solgunluk. Sulama sistemi arızalı ise Tesisleri kesinlikle iyi bir ipucu verecektir.

Sulama sistemi basınçları birçok şekilde ölçülebilir ve düzgün çalışıp çalışmadığını, sistemin işleyişi ve nasıl önemli bir ipucu sunuyoruz.

 


0539 951 3191
Bize Ulaşın

İlgili ürün ve diğer Ürün Listemiz, ve Online Sipariş vermek için, E-ticaret sitemizi ziyaret edebilirsiniz.