• Uzman ekibimiz sizin için
    herzaman hazır!

  • Müşterileri talepleri bizim için önemlidir,
    tamamen müşteri odaklı çalışıyoruz.

online alışveriş

Sulama Sistemi Projesi Nasıl Çizilir


icerikimg

Otomatik Sulama Sistemi Projesi

Akıllı Sulama projesi çizimi suyun boru taşıma kapasitesi ve her sulama başlıklarının kaç m3 su ihtiyacı olduğunu bilmek gerekir. Tamamen hesap yapılarak autocad üzerinden çizim yapılmaktadır. Bu Çizimlerden bir kaçını aşağıda inceleyiniz.

Site ve bazı konutlarda vaziyet planı bulunmadığından biz alanın vaziyet planını dwg dosyasına çevirip sulama projesini işlemekteyiz. Bu sayede sulama sistemi %95 oranında malzeme ve ürünler ortaya çıkmakta ve sulama maliyeti ortaya çıkmaktadır.

Öncelik olarak bahçemizin kroki şeklini kağıttan autocad veya çizim yapılacak programa ölçü verilerek çizilir. Daha önce var olan bir peyzaj projesi veya vaziyet projesi var ise bunun üzerinden işlem yapıla bilir. Gördüğünüz gibi projemizin bahçesindeki sulama başlıklarını su atış çaplarına göre yerleştirildi. Her zaman öncelik sulama başlıklarının ilk olarak işlenmesidir. Daha sonra boru ‘lama işlemi yapılır. Yapılan işlemlerde lejant’da bulunan objeler peyzaj projesi gibi alana işlenmesidir. Buradaki tek fark sulama projesinde ince hesaplar yapılarak işlem devam etmektedir.

 

Verilen bu örnekte lejantta gördüğünüz gibi objeler bahçemizin yapısına ve sprink’lerin atış mesafesi dikkat edilerek yerleştirilmiş’tir. Bir çok sulama firmaları orjinal bir sulama sistemi yönünde adım atmamaktadır. Sulama sistemi hesap yapılmadan çizilir ise o sistem çalışmama olasılığı çok yüksektir.  Boru çapları ve su taşıma kapasiteleri olduk önemli bir husustur. Sulama projesi örneği dwg şeklinde ihtiyaç durumunda firmamız orjinal şeklinde teknik destek verecek şekilde yardımcı olmaktadır. Hem mekanik hemde otomasyona giren bu sistem konusunda teknik yardım konusunda iletişime geçiniz.

Burada vaziyet planı ve otomatik sulama projesi tamamen Kansu Sulama Ve Peyzaj Firmasına aittir. Yaptığımız akıllı sulama projeler ve damlama sulama projeleri yapısal proje firmalarına uygun fiyatta çizmekteyiz. Uygulama konusunda firmamız her konuda elinden gelen yardımı yapmaktadır. Şartnamesi ve malzeme listesi konusunda firmamız proje çizdirecek müşterilerimize yardımcı olmaktadır.

Tarımsal Sulama Projesi

Tarımsal sulama projeleri  genel anlamda daha kolay bir işleyiş ile ilerler. Bunun nedeni tamamen boş bir araziye çizilen sistem engel teşkil edecek yapılar bulunmadığı için kolay şekilde ilerler. Yalnız bu sistemde hesaplanarak sulama projesi çizilir.

Damlama Sulama Sistemi Hesaplamaları

Bahçenizde herhangi bir damlama sulama sistemi yapacak iseniz öncelikle bahçenizin hangi çapta boru kullanacağınızı kesinleştirin. Örneğin bahçeniz uzunluğu ve genişliği 20 metre ise ve buraya sebzelik yani hobi bahçesi yapacaksanız kendiliğinden delikli boru kullana bilirsiniz. Bu delikler 33 cm aralığında ve 25 cm aralığında kullanılması önerilir. Her bir emitör delikleri saatte 1,7 litre su tüketmektedir. Q20 lik boruya ters kilitli te atıp Q16 delikli boruyu çektiyseniz toplamda saate 900 litre su taşıyacağı için rahatlıkla ve fazlasıyla bu bahçemizi sulamış olmaktasınız.

20 merte uzunluğundaki bahçe / 0,33 cm delikli boru emitör = 60 litereye yakın her bir sıraya su almış oluyorsunuz.

 

 

 


0539 951 3191
Bize Ulaşın

İlgili ürün ve diğer Ürün Listemiz, ve Online Sipariş vermek için, E-ticaret sitemizi ziyaret edebilirsiniz.