• Uzman ekibimiz sizin için
    herzaman hazır!

  • Müşterileri talepleri bizim için önemlidir,
    tamamen müşteri odaklı çalışıyoruz.

online alışveriş

Sulama Ekipmanları Ve Gereçler


icerikimg

Sulama Ekipmanları Ve Gereçler

Sulama Ekipmanları Ve Gereçler Damla Sulama Sistemlerinde Kulalnılan Sulama Ekipmanları Kansusulama Olarak Proje Bazında satışlarımız Gerçekleştirilmektedir.

Damla sulama, intensif sulu tarımda   kullanılmak üzere geliştirilmiş olan bir yöntemdir. Sulama suyunun, filtre edilerek süzüldükten sonra, eriyebilir gübre ve/veya gübresiz olarak toprak yüzeyine veya içine damlalar halinde verilmesine damla sulama denir. Suyun damlalar halinde verilebilmesi için şüphesiz ki basıncının düşük olması gerekmektedir. Damla sulama, toprak yüzeyine veya yüzeyin hemen altına yerleştirilen küçük çaplı damlatıcılar yardımıyla arıtılmış suyu toprak yüzeyine veya içerisine veren bir sistemdir. Bu sistem suyun belirlenmiş bir desene alçak basınç altında verilmesine imkân sağlamaktadır. Bu sistemin çalıştırılması için gerekli olan basınç yağmurlama sulama sistemlerine göre daha azdır. Bu sistemde su yaygın boru ağı aracılığı ile her bitkinin etkili kök derinliğine kadar götürülmektedir. Öte yandan damla sulama sistemi sayesinde bitkilere verilecek gübreler ve kimyasallar da sulama suyu ile birlikte verilebilmektedir (fertigation). Damla sulama sisteminin esası kısaca, bitkinin ihtiyaç duyduğu su ve besin maddesi miktarını optimum seviyede tutmaktır.

Yağmurlama sulamabitkinin ihtiyaç duyduğu suyun belirli bir basınçta, yağmur şeklinde püskürtmesiyle oluşan sulama sistemidir.
Sistem : basınçlı su ile çalışır. Bireysel yağmurlama sistemi; su kaynağı, pompa birimi, ana boru hattı, lateral boru hattı ve yağmurlama başlıklarından oluşur.
Kullanılacak ana boru PVC ise; en az 10 atm basınca, PE ise; en az 6 atm basınca dayanıklı olmalıdır. Lateral borular, yarı sabit yağmurlama sisteminde 6 atm basınçlı PE borulardan, sabit yağmurlama sisteminde 10 atm basınçlı sert PVC borular kullanılır.
Eğimli arazilerin sulanmasında, tefsiye edilmeden rahatlıkla kullanım kolaylığı sağlar.
Firmamız, bol çeşit, kaliteli ürünler, projelendirme ( sabit, yarı sabit, taşınabilir), satış sonrası destek birimler ile müşterilerimize hizmet vermektedir.

Sulama Ekipmanları Ve Gereçler


0539 951 3191
Bize Ulaşın

İlgili ürün ve diğer Ürün Listemiz, ve Online Sipariş vermek için, E-ticaret sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Mesaj Bırakın