• Uzman ekibimiz sizin için
    herzaman hazır!

  • Müşterileri talepleri bizim için önemlidir,
    tamamen müşteri odaklı çalışıyoruz.

online alışveriş

İSTANBUL OTOMATİK SULAMA SİSTEMİ YASSIADA


icerikimg
  1. Otomatik sulama sistemi yassıada projemiz diğer adıyla proje adı Demokrası Ve Özgürlük Adası projesi 3 yıl sürmekte ve şu an 19,03,2019 tarihi itibariyle bitme aşamasındadır. Sulama sistemi ise 3 ay bir sürede tamamlanmıştır. Geçmişinde eski yapıların bulunduğu bu ada yeni tarihi binalara benzetme projeleri 600 kişilik konferans salonları, 150 kişilik oteller, cami ve müzeler sergileme alanları bulunmaktadır.

İstanbul’da Sulama Sistemleri sayesinde sağlıklı yeşil bir peyzaj çim sulaması gerçekleşmiş olup soğuk hava şartlarına rağmen %70 i tamamlanmıştır. Kafe ve müze otel çevreleri bitkiler ile güzelleştirilmiş olup yapraklı ve ibreli ağaçlar palmiye ağaçlar ile şık bir görüntü ortaya çıkmıştır. Genel olarak sprey sprink sulama başlıkları kullanmayı düşündük. Düzlük alanlarda ise rotor başlıklar döşenmiştir. Toplamda 4 ayrı noktadan ayrı pompalar yardımıyla su basıncı sağlandı ve sulama su an aktif haldedir. Çok güzel bir proje olan bu ada sayesinde turizme kazanılması sağlanması planlanmaktadır. Taşeron firma olarak üstlendiğimiz sulama sistemi pilli kontrol cihazları ile otomatik olarak sulanmaktadır. Eskiye göre adada bir çok köpeklerin olduğu ve insanlara saldırıldığı bu ada şimdiki görüntüsü ile çok güzel bir görüntü ortaya çıkmıştır. Camininde bulunduğu adada eski yapı ya göre binalar ve zemin taş döşemesi, Taş duvar, Taş Merdiven gibi eskiye benzetme çalışması son sürat devam etmektedir. MESA’nın üstlenmiş olduğu bu proje Türkiye’de bir ilktir. Denizin o güzel görüntüsü adanın neresinde olursanız olun görünmesi ayrı bir hava katmaktadır. Huzur dolu bir ada olduğunu söyleye bilirim. Kademeli olarak yükselen ada en güzel görüntüsü konferans salonun bölgesinden istanbul’un bir çok adalarını şehir kıyılarını gemilerini hatta yunus balıklarının vapur ve yük gemileriyle yaptıkları yarışlarını görebilirsiniz.

Sulama Sistemleri Ä°stanbul

Damlama sulama sistemi olarak yaptığımız çalışmalar ise kayalık bölgelerdeki kıyı yüksek kısımlarının çiçeklerle ve yaylım ardıçlarla şık bir görüntü sağlanması planlanmıştır. Damlama sulama sistemi bu kesimlere döşenmiş ve sulanması sağlanmıştır. Yassıada (Demokrasi Ve Özgürlük Adası ) projesi hava şartlarına göre biraz teslimi aksamış olup en kısa sürede bitmesi ve teslim edilmesi planlanmıştır. Yaptığımız çalışmalarda ileri aşamalarda 2. etap dediğimiz sivriada çalışması gerçekleşecektir. Yatsıada’da olduğu gibi sivri ada’da MESA tarafından yapılacak ve Turizm’e kavuşturulacaktır. Yaz sezonlarında aşırı talep olacağı ve otellerin doluluk oranı çok yüksek olacağı düşünülmekte ve satışların hızlı şekilde tükeneceği ön görülmektedir. Sulama hattı dolum hattı deniz altından borular döşenerek getirilmiş su depoları doldurulmakta depodan ise pompa yardımıyla adanın çevresine dağıtılmaktadır. Sulama malzemeleri sistemi elektrofüzyon kaynağı şeklinde montaj yapılmıştır. Sulamada ana hattımız Q90 pe 16 atü boru kullanılmış ve 2” solenoid vanalar ile sistem devreye alınmıştır. Toplamda bu ada herşeyi ile anahtar teslim 500 milyon lirayı bulacak bir proje olduğu açıklanmıştır.

Sulama Sistemleri

İstanbul Otomatik Sulama Sistemleri

 

Yağmurlama sulama sistemi olarak adanın firmamız KANSU Peyzaj Ve Sulama Sistemleri olarak geniş çim sahalarına rotor sprinkler yarı çapı 9-15 mt atan başlıklar kullanmıştır. sulamada çok tercih edilen bu rotor başlıklar geniş çim sahalarında olmazsa olmazlardandır. Sulamanın ana parçası olan başlıklar görüntü açısından ve uygun su tüketimi m2 olarak düşen su anlamında önem arz etmektedir. 9 volt pilli cihazlar ile kollektör halinde sulama sistemi 4 ayrı bölgeden aynı anda sırasıyla 8 zer istasyon çalışacak şekilde planlandı. Yapdığımız sulama çalışmasından ve su hesapları konusunda kansu sulama sistemleri proje anlamında gereken her ekipmanı teknik desteği kazı dolgu montajı karşılamış ve uygulamıştır.  Firmamız 18 yıla aşkın deneyimimiz ile bir çok alanda futbol sahası sulama sistemi, Sisleme Sulama Sistemi, Golf ve Stad sahası sulama sistemi, Sera sulama Sisleme, Hokey sahası sulama sistemi, Damlama Sulama Sistemleri ve içme suyu şebeke hatlarında hizmet vermiştir.


0539 951 3191
Bize Ulaşın