• Uzman ekibimiz sizin için
  herzaman hazır!

 • Müşterileri talepleri bizim için önemlidir,
  tamamen müşteri odaklı çalışıyoruz.

online alışveriş

IMMS MERKEZİ KONTROL SULAMA


icerikimg

IMMS MERKEZİ KONTROL SULAMA

IMMS MERKEZİ KONTROL SULAMA GENİŞ ALAN SULAMA YÖNETİMİ İÇİN PC TABANLI MERKEZİ DENETİM YAZILIMI,Hunter’ın Sulama Yönetimi ve İzleme Yazılımı (IMMS) büyük ölçekli sulama sistemlerinin merkezi kontrolünü ekonomik, kullanışlı ve kapsamlı yapan PC tabanlı bir yazılım paketidir. IMMS yazılımı ve donanımı, grafik tabanlı bir komut ve denetim programı olarak geliştirilmiş ve özelleştirilmiştir.

IMMS ile etkileşimli haritalar (istasyon düzeyinde), geniş alan sulama sisteminin tam görsel denetimini sulama sistemi yöneticisine verir. İsteğe bağlı bir ET yazılım eklentisi, ekonomik yerel ET sensörleri kullanarak istasyon düzeyinde toprak nemi modellemesi ile tamamen hava durumuna bağlı sulama sağlar. IMMS’de, Ethernet, GPRS mobil, çevirmeli telefon, UHF telsiz ve sabit kablo gibi tüm iletişim seçenekleri bulunur. IMMS, Windows tabanlı bir uygulamadır ve Windows XP, Vista ve Windows 7 ile uyumludur.

http://www.youtube.com/watch?v=Ih_phXTAaaI

IMMS: BİLEŞEN VE KONFİGÜRASYON DİYAGRAMLARINA BAKIN

ÖZELLİKLER
 • Windows tabanlı programlama ve iletişim yazılımı
 • Her kontrol ünitesinin işlevlerinin tam olarak denetimi
 • Özelleştirilebilir harita tabanlı navigasyon içeren grafik kullanıcı arabirimi
 • Hunter ACC kontrol üniteleriyle akış izleme ve raporlama
 • Alarm raporlama ve ayrıntılı sulama geçmişi raporları
 • Ethernet ve GPRS dahil olmak üzere kablosuz ve sabit kablolu iletişim seçenekleri
 • İletişim maliyetlerini azaltmak için kontrol ünitelerinin iletişim kanallarını paylaşması

IMMS MERKEZİ KONTROL SULAMA GELİŞMİŞ ÖZELLİK


HARİTALAR

IMMS MERKEZİ KONTROL SULAMA

IMMS grafik güncellemesi kontrol amacıyla bir veya daha fazla harita görünümü oluşturma olanağı sağlar. Sulama konumlarınızın tümünün nerede olduğunu görebilir ve daha ayrıntılı görünüm veya kontrol amacıyla istediğinizi seçebilirsiniz.

Yeni çalışanların  eğitimi için ideal olan IMMS Grafikleri, kontrol etmesi gereken çok sayıda yer olan  yoğun sulama sorumlularının da hayatını kolaylaştırır.  Sistemde, saha, ve  kontrol ünitesi alanını göstermek için istediğiniz arka plan resmini kullanın ve komut işlevlerine bağlanan kontrol bölgeleri ve istasyon simgeleri oluşturun. Siz resimleri sağlayın; etkileşimli bir harita tabanlı sistem oluşturmak için gereken tüm araçları IMMS sağlar.

PROGRAMLAMA

Her kontrol ünitesinin kendi eksiksiz kurulum ve işlem ekranları ve istediğiniz sonuçları hızlı ve kolay bir şekilde almanızı sağlayan araçları vardır. Çok sayıda saha personelinin kadranlar ve düğmelerle sulamayı ayarlama karmaşasını ve zahmetini ortadan kaldırın. Acil durumlarda bir mouse tıklamayla sulamayı durdurun. Basit elektronik tablolardan veya genel işlev ve komutların bulunduğu menüden seçerek kontrol ünitesinin her işlevine erişin.

IMMS-ET (TERLEME VE BUHARLAŞMA)

Hava koşullarına göre sulama miktarlarını tahmin etmeyi ve günlük ayarları ortadan kaldırın. İsteğe bağlı IMMS-ET yazılım teknolojisi, yerel istasyon veritabanınızla (bitki türleri, toprak, yağış miktarı vb.) birlikte  ekonomik  yerel sensörler kullanarak sisteminizin tamamı için her gün su tasarruflu sulama programları oluşturur.

IMMS-ET toprak rezervlerindeki nem seviyesini modeller (doğal yağmuru da telafi  ederek) ve yalnızca bitkilerinizin ihtiyacı olanı sağlamak için tam olarak yetecek kadar sulama planlar. IMMS-ET kendi sensörlerinize göre iklim geçmişini izleyebilir ve sulamadaki ayarlara nasıl yanıt verdiğini  gösterebilir.

IMMS MERKEZİ KONTROL SULAMA ALARM YÖNETİMİ

IMMS tarih ve saat  etiketli mesajlarla tüm alarmları rapor eder; buna aşırı akım,  debi ihlali, iletişim sorunları ve   sulama zamanı ihlalleri dahildir. IMMS operatörü tek tek sahaları kontrol etmek üzere şehirde dolaşmak zorunda kalmadan bir bakışta tüm sulama  kontrol ünitelerinin ve vanalarının durumunu  görebilir. Yazdırılabilir raporlar diğer biçimlere aktarılabilir veya incelenmesi için çalışma ekiplerine verilebilir.

DEBİ İZLEME

Su kullanımınızı izleyin ve tesisat sorunlarını uzaktan (hatta yüzlerce kilometre uzaktan) saptayın. IMMS, gerçek zamanlı debi izleme içeren güçlü ACC kontrol ünitesi platformu üzerine inşa edilmiştir. Bir debi ölçer ve normalde kapalı olan ana vanalarla, ACC hatalı debi koşullarını algılar ve hızlı bir şekilde hareket ederek sorunlu vanaları kapatır. Her debi ihlali, kontrol ünitesi kendi tanılama işlemlerini bitirdikten sonra merkezi yazılıma rapor edilir. Sızıntılar, delinmeler ve su basmaları en aza indirilir ve bir sorun olduğunda bunu ilk sulama yöneticisi öğrenir.

IMMS ayrıca yer, kontrol ünitesi, program ve istasyon bazında toplam su kullanımını izler. Ayrıntılı tarihsel kayıt tutun ve her gün otomatik debi izlemenin verdiği iç huzuruyla evinize gidin

Temel Özellikler

 • İşletim sistemi: Microsoft XP, Vista veya Windows 7 (32 veya 64 bit)
 • Minimum RAM: 512 MB
 • Minimum ekran çözünürlüğü: 1024 x 768
 • Depolama: En az 100 MB disk alanı

IMMS MERKEZİ KONTROL SULAMA Uyumlu Kontrol Üniteleri

 • IMMS, Hunter ACC kontrol ünitesi ve aksesuarları (dekoder kontrol üniteleri dahil) için optimize edilmiştir.

Uyumlu Sensörler

 • HFS: ACC kontrol üniteleri için Hunter Debi Sensörü (kontrol ünitesi başına bir tane). Gerçek zamanlı tanı amaçlı kapatma ile birlikte debi toplamı raporlama ve debi alarmı izleme sağlar.
 • Clik Sensörler: Yağmurda hızlı kapanma için her kontrol ünitesinin kendi yağmur sensörü olmalıdır. Tüm Hunter Clik sensörleri ACC ile uyumludur.
 • ET Sensörü: ET Sensörü platformu IMMS-ET yazılımıyla kullanım amaçlıdır. ET Sensörü yerel koşulları rapor etmek için seçilen ACC kontrol ünitelerine eklenir. Bu yerel ET verileri için ek aylık ücret ödenmesi gerekmez ve aynı mikro iklimdeki diğer kontrol ünitesi planlamalarını oluşturmak için yazılım aracılığıyla paylaşılabilir. Tüm mikro iklimleri örneklemek için gereken sayıda ET Sensörü ekleyin.
 • Solar Sync Sensör (kablolu ve kablosuz:) Her kontrol ünitesi akıllı, su tasarrufu sağlayan kendi kendini ayarlamak için SOLARSYNCSEN (solar sync sensörü) veya WSS-SEN (kablosuz solar sync sensörü) gerektirir. Solar Sync sensörleri ayrıca yağmur ve don kapatma fonksiyonlarını sağlar. Solar Sync system uyumu temel IMMS4CD yazılımına dahil edilmiştir.

  IMMS MERKEZİ KONTROL SULAMA


0539 951 3191
Bize Ulaşın

İlgili ürün ve diğer Ürün Listemiz, ve Online Sipariş vermek için, E-ticaret sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Mesaj Bırakın