• Uzman ekibimiz sizin için
    herzaman hazır!

  • Müşterileri talepleri bizim için önemlidir,
    tamamen müşteri odaklı çalışıyoruz.

online alışveriş

Tarımsal Yağmurlama sulama sistemleri


icerikimg

Tarih boyunca, sulama sistemleri, tarımsal kalkınmanın çok önemli bir parçası olmuştur. İlk sulama sistemleri 6000 yıl öncesine tarih ve Mısırlılar ve Mezopotamyalılar tarafından kullanıldı. En yaygın sulama sistemleri, üstten sulama, damla sulama ve sulama alt teraslama, hendek sulama.

Hendek sulama sistemi

Muhtemelen eski sulama sistemlerinin, bu sistem temelde bitkilerin satırlar arasında yapılan hendeklerin oluşmaktadır. Bu hendeklere sonra, el emeği, pompalar veya yerçekimi akışı yoluyla su ile doldurulur. Günümüzde bu sistem, ev sahibi arasındaki kadar popüler değil.

Teraslama sulama sistemi

Son derece emek yoğun bir sulama sistemi, teraslama sistemi eğimli ve yamaç araziler için kullanılır. Arazi adım ve bitki düzeyinde alanlarda yerleştirilir. Su, daha sonra yamacın en üst dökülür. Tüm düzeylerde ulaşır ve onları sular.

Üstten sulama sistemi

Bu sulama sistemi, geniş alanlarda arazi kullanılır. Uzun alüminyum veya çelik boruların sprinkler merkezi bir pivot sistemi oluşur. Yukarıdan görünen yeşil çevreler oluşturmak, kara sular, böylece sistem jantlar eklenmiştir. Sulama yağmurlama sistemi yaygın olarak kullanılan bir yoldur.Sprinkler esnek hortumlar veya hareketli bir platforma monte edilebilir.

Damla sulama sistemi

Damla sulama sistemi, doğrudan bitki köklerine su taşıma boru delik veya memeleri kullanır. Bu yol, su, verimli bir şekilde kullanılır ve buharlaşma ve akış yoluyla süreç içinde kayıp değil. Farkla en verimli sulama sistemi.

Alt-sulama sistemi

Nispeten pahalı bir sulama sistemi, bu sistem çoğunlukla saksı bitkileri sulamak için kullanılır. Bu bitkilerin altına yerleştirilen borular oluşur. Bazen, besinler ve yararlı kimyasallardan çok daha sağlıklı bir bitki büyüme sağlamak için su eklenir.

 


0539 951 3191
Bize Ulaşın

İlgili ürün ve diğer Ürün Listemiz, ve Online Sipariş vermek için, E-ticaret sitemizi ziyaret edebilirsiniz.