• Uzman ekibimiz sizin için
  herzaman hazır!

 • Müşterileri talepleri bizim için önemlidir,
  tamamen müşteri odaklı çalışıyoruz.

online alışveriş

HUNTER ACC KONTROL ÜNİTESİ


icerikimg

Hunter’ın Amiral Gemisi olan Kontrol Ünitesi Her Türlü Ticari İşe Uygundur

ACC, Hunter ürün grubundaki en gelişmiş büyük ölçekli ticari kontrol ünitesine modüler yapının çeşitlilik özelliklerini sağlar. Uyarlanabilir tasarımı istediğiniz istasyon sayısına göre konfigürasyonu sağlamakla kalmaz, bir Hunter Merkezi Kontrol Sistemi ile iki yönlü iletişime yükseltme yapmayı da kolaylaştırır. ACC’yi gerçekten farklı kılan özelliği saf gücüdür. Akıllı alan çakışması ayarları ve güçlü transformatörü ACC’nin aynı anda 6 program çalıştırarak en kısa sulama aralığında en fazla sulamayı yapmayı sağlar. Gerçek zamanlı debi izleme kontrol ünitesinin istasyon bazında taşma koşullarına yanıt vermesine ve sistemin su kullanımını izlemesine olanak tanır. ACC’de toplam 6 bağımsız ve 4 özel program vardır ve su yöneticisinin “sulama aralıklarını” teyit etmesine imkan verir. Artı, ACC’nin büyük arka aydınlatmalı ekranı kullanıcı dostu bir tarzda ekrandaki istasyon ve program adlarını kişiselleştirmeyi sağlar. ACC de su tasarrufu sağlayan Solar Sync sensör desteği de yerleşik olarak bulunmaktadır.

ÖZELLİKLER
 • İstasyon sayısı: 12 – 42
 • Tip: Modüler
 • Kasa: Dış mekan
 • Bağımsız program sayısı: 6
 • Her program için başlatma zamanı sayısı: 10
 • İstasyon maks. çalışma süresi: 6 saat
 • Garanti süresi: 5 yıl

GELİŞMİŞ ÖZELLİK


GERÇEK ZAMANLI DEBİ İZLEME

Bu özellik, yüksek veya düşük debi durumlarını tespit etmek ve alarmlara otomatik olarak tepki vermesi için debi ölçerin bağlantısına izin verir. Kontrol ünitesi, her sulama bölgesinin tipik debisini öğrenir ve sonrasında otomatik sulama esnasında performansı izler. Hatalı debiler tespit edildiğinde, kontrol ünitesi hatalı istasyonu belirler ve onu kapatır. Alarm parametreleri, kullanıcı tarafından programlanabilir. Debi toplamları, sistemin su kullanımını raporlayabilmesi için kontrol ünitesi hafızasında kayıtlıdır.

EASY RETRIEVE™ (KOLAY YENİLENEBİLİR) HAFIZA

Tüm kontrol ünitesi programlamasını hafızaya alan ve kurulum bilgisini hafızada tutan manüel yedekleme imkanı. Bu kayıtlı sulama programının herhangi bir zamanda geri getirmeye yarar. Karışıklık sonrasında veya yeni sezon başladığında, kontrol ünitesinin ilk ayarlarına geri döndürülmesi için kullanılır.

TEK DOKUNUŞLA MANUEL BAŞLATMA

Kullanıcının sağ ok düğmesini basılı tutarak ve sonra uygun istasyona bir çalışma süresi belirleyerek herhangi bir istasyonu el ile başlatmasını veya test etmesini sağlar.

PROGRAMLANABİLİR YAĞMUR GECİKTİRMESİ

Programlanabilir Yağmur Geciktirmesi özelliği, kontrol ünitesini kullanıcının belirttiği sayıda gün kadar kapalı durumda tutar ve sonra sistemin otomatik olarak programlanmış sulamaya dönmesini sağlar. Bu, uzun süren yağışlı havalarda sulamayı önler sonra kontrol ünitesinin yanına tekrar gelmeyi gerektirmeden otomatik olarak sulamayı sürdürür. Kontrol ünitesi sulamaya devam etmek için kalan gün süresini görüntüler.

KALICI BELLEK

Bu özellik, sağlıklı olmayan elektrik şebekesine karşı koruma sağlar. Saati, tarihi ve program verilerini saklar. Tüm Hunter Kontrol Üniteleri’nde bulunur.

OTOMATİK KISA DEVRE KORUMASI

Otomatik kısa devre koruması AC elektrikle çalışan tüm Hunter kontrol ünitelerinde bulunan bir özelliktir. Bu özellik genellikle kablolama sorunlarının neden olduğu elektrik kaçaklarını otomatik olarak algılar. Kısa devre algılanan istasyonlar atlanarak kaçak algılanmayan istasyonlarda sulamanın devam etmesine izin verilir. Yanacak sigorta veya atacak dahili devre kesici bulunmadığından sulama tamamen devre dışı kalmaz.

MEVSİMSEL AYARLAMA: ACC

Bu özellik, bir yüzde ölçeği yoluyla sulama çalışma sürelerinde hızlı ayarlar yapılmasını sağlar. Mevsimin ortasında mevsim ayarını %100 yapın. Hava koşulları daha az su gerektiriyorsa, sulama çalışma sürelerini azaltmak için uygun yüzde değerini (örneğin, %50) girin ve programda her istasyonu ayrı ayrı ayarlamaktan kurtulun. ACC, su kullanımını azaltmak için Mevsim Ayarını kullanmanın üç farklı yolunu sunar:

Genel: Seçilen tüm programlara bir mevsim ayarı değeri sağlar.

Programa Göre: Gerekirse her programa ayrı bir Mevsim Ayarı değeri atanabilir.

Solar Sync: ACC’ye bağlandığında, Solar Sync ET sensörü ölçülen yerel hava durumuna bağlı olarak otomatik bir günlük ayar uygular.

İSTASYONLAR ARASI GECİKTİRME

Kontrol Ünitesi bir istasyondan diğerine geçerken istasyonlar arasındaki sulama gecikmesi sağlar. Gecikme birkaç saniye (yavaş kapanan vanaların kapanmasına zaman tanımak için) ile çok daha uzun bir süre (basınçlı tankların vb. tekrar dolmasına olanak tanımak için) arasında olabilir.

SENSÖR PROGRAMLANABİLİRLİĞİ: ACC

ACC’nin 4 Clik sensör girişinden her biri 6 otomatik programdan herhangi birini kapatmak için yapılandırılabilir, böylece farklı koşullar için çeşitli sensör yanıt seçenekleri sunar.

TOPLAM ÇALIŞMA SÜRESİ HESAP MAKİNESİ

Bu özellik tüm çalışma sürelerini toplayarak programın toplam süresini hesaplar. Bu bilgiler sulamanın günün hangi saatinde biteceğini belirlemek için kullanılabilir.

DÖNGÜ VE ISLATMA

Bu su-tasarrufu sağlayan özellik, eğimli alanlarda veya suya doymuş topraklarda minimum döngü süresinin haricinde her bir istasyon için saat, dakika veya saniye olarak maksimum döngü süresini belirtmenizi sağlar. Kullanıcı herhangi bir çalışma süresi girebilir, ve kontrol ünitesi otomatik olarak bu süreyi döngülere bölecek ve suyun döngü sürelerinde emilmesini sağlayacaktır. Bu her istasyon veya özel toprak ve saha koşullarında istasyon blokları için de ayarlanabilir.

SULAMA YAPILMAYAN ARALIK

Kontrol Ünitesinin otomatik sulamaya izin vermediği, kullanıcı tarafından belirtilen zaman aralıklarıdır. Sulama Yapılmayan Aralık yerel sulama kısıtlamalarına uymak veya yaya trafiğini engellememek için kullanılabilir. Bu ayar yerel bakım için manuel sulama seçeneklerini etkilemez.

EŞZAMANLI İSTASYON GRUPLARI

İstasyonları, otomatik programlarda birlikte çalışan daha büyük sulama üniteleri olarak gruplandırma özelliğidir. Bu büyük sistemlerin programlanacak daha az öğe olarak birleştirilmesine izin verir ve yüksek kapasiteli kurulumlarda sistem debisini kontrol etmek için kullanılabilir.


0539 951 3191
Bize Ulaşın

İlgili ürün ve diğer Ürün Listemiz, ve Online Sipariş vermek için, E-ticaret sitemizi ziyaret edebilirsiniz.