• Uzman ekibimiz sizin için
    herzaman hazır!

  • Müşterileri talepleri bizim için önemlidir,
    tamamen müşteri odaklı çalışıyoruz.

online alışveriş

Damlama Sulama


icerikimg

e hobi bahçelerinde kullanılmaktadır. Bitkilere gerekli olan suyu kök bölgesine belirli boru çaplarından basınç yoluyla geçerek ulaştırmaktadır. Sağlıklı bir sulama yöntemidir  Fiyat olarak damlama sulama yağmurlama sulama sisteminden çok farklıdır. Yağmurlama sistemlerinde suyu her m2 ye kör nokta kalmayacak şekilde ıslatılır.

Bahçe ve tarlalarda yoğunlukla bitkiler ve sebzeler için kullanışlı bir sistemdir. Kişinin iş gücünü sıfıra indiren bu sistem biraz masraflı bir sistemde olsa hem sudan hemde işçilik’den kurtulmanın yoludur. Sistem kendini 2 veya 3 yıla parasını amorti etmektedir. Damlama sulamanın çeşitleri bulunmaktadır. Delikli damlama sulama borusu, Yeraltı delikli regüleli boru, Kör boru gibi farklı boru çeşitleri bulunur. Peki bu sistem nasıl kurulur. Yapımını Sırasıyla Aşağıya Sıralayalım.

  1. Ana Hat Borusunu Oluşturmak
  2. Vana bağlantılarını oluşturmak
  3. Laterel hattı Oluşturmak
  4. Kablolama İşlemini hesaplayıp sermek
  5. Kontrol Paneli vana bağlantılarını kurup çalıştırmak

Bunlar sırasıyla uygulandıktan sonra sistem doğru şekilde çalışır ve ağaç bitki gibi suya ihtiyaç duyan her şey otomatik olarak sulana bilir. Çim bölgelerinde kullanıla bilir. Fakat bu damlama sulama borusunun Yeraltı regüleli özelliğine sahip olması gerekmektedir. Villa bağ bahçe gibi yerlerde Türkiye’nin her il ve ilçelerinde bu sistem kullanılmakta ve memnun kalınmaktadır. Yurt dışında kullanımı Yurdumuza göre daha fazladır. Çİftçiler hızla bu sulama ürünlerini keşfetmiş ve pratik yolları bulmuş durumdadır. Fakat halen tabi ki bu güzel yöntem bilmeyen çiftçilerimizde bulunmaktadır.

Kansu Sulama Verdiğimiz damlama sulama hizmetlerinde toplamda 500 dönümlük 4 etaplı bölgelerimiz bitirilmiş ve bir çok tarla sulama, Yağmurlama sulama gibi referans edinmiş bir firmadır. Ürün ve teknik konuda destek veren kansu sulama sistemleri tamamen müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadır. Damlama sulama proje konusunda gerek teknik gerek uygulama olsun kurum ve özel işlerde projelere imzasını atmıştır. Mühendis ve mimarlarımız Tarımsal sulama ve yağmurlama sulama sistemlerinden mezun profesyonel uzman kadrodan oluşmaktadır.


0539 951 3191
Bize Ulaşın

İlgili ürün ve diğer Ürün Listemiz, ve Online Sipariş vermek için, E-ticaret sitemizi ziyaret edebilirsiniz.