• Uzman ekibimiz sizin için
    herzaman hazır!

  • Müşterileri talepleri bizim için önemlidir,
    tamamen müşteri odaklı çalışıyoruz.

online alışveriş

Çim Sulama Sistemleri Bahçe Tasarım


icerikimg

Düzgün kesilmiş, yemyeşil bir çim, etrafına sınır ekiminin dokularının ve renklerinin görüntülendiği bir tuval sağlar – bir çim sulama sistemi bunu sıcak, kuru bir Yaz aylarında bile başarabilir.

Etkili bir çim sulama sistemi için, yeraltı boruları kullanılarak çime monte edilen kaliteli dişli tahrikli açılır sprinklere ihtiyacınız vardır ve bu da kullanılmadığında sistemi görünmez kılar. Yağmurlama başlar sulama yaparken topraktan yükselir ve içinde damlacıklar yağmur benzeri alanı kaplamaktadır.

Sulama bittiğinde, yağmurlama sistemi çimin içine geri çekilir, böylece çim biçme ve bahçenizi normal olarak kullanmanıza izin verme

Düzenli çim sulama , ağır kullanım alanlarında da önemlidir ve kuru havalarda bile çimlerin iyileşmesini sağlar. Sadece sığ toprak derinliği olan alanlar için, çimlerin düzenli olarak sulanması hayati önem taşır, çünkü sadece birkaç gün sıcak, kuru hava çimlerin su rezervlerini tüketecektir.

Çim Sprink Sistemleri

Erişilebilir çim sulama fıskiyeleri , akla gelebilecek her çim şekli veya boyutu için eşit su dağılımı sağlamak üzere çok çeşitli tip ve boyutlarda mevcuttur. Her çim farklı olsa da, iki ana yağmurlama düzeni kullanıyoruz – kenar sulama ve merkez sulama.

Kenar sulama fıskiyeleri çimlerin çevresine yerleştirir, fıskiyeler 180 derecelik bir yay üzerinde çalışır ve çimlerin içine püskürtülür. Bu yapılandırma aşırı spayı azaltır ve rüzgarlı alanlarda daha dengeli kapsama alanı sağlar.

Merkez sulama , çemberin ortasına tam daire nozullar yerleştirildiği için daha az nozul kullanarak maliyetleri düşürür. Bununla birlikte, makul bir kapsama alanı sağlamak için, sprinkler çimden daha uzağa atacak şekilde ayarlanmalıdır, bu da daha az sulama ve daha fazla püskürtme sağlar.

Küçük Çimler İçin Yağmurlama Başlıkları

Küçük çim alanlarının sulama spreyi ark yağmurlama için yağmurlama değişir gibi her zaman zor olmuştur. Döner bir sprinkler ile ark değiştiğinde, yağış oranı da değişir ve eşit olmayan su uygulamasına neden olur.

Bununla birlikte, yeni MP rotator püskürtme başlığı, bu sorunları çözerek düşük su tüketimi ile eşit bir yağış oranı sağlar.

Erişim Sulaması Nasıl Yardımcı Olabilir


Kansu Sulama, yaklaşık 18 yıldır özel bahçeler için çim sulama sistemleri sağlamakta ve çim sulama sistemi tasarım ve kurulum hizmetleri vermektedir.

Deneyimlerimizi, projenin başlangıcında, her çim alanı için en uygun sulama türü hakkında bahçe tasarımcısına tavsiye etmek ve su düzenlemelerine uyum konusunda bilgi vermek için kullanıyoruz. Proje için tasarımlar ve maliyetler üretmek amacıyla ölçekli çizimlerden çalışıyoruz. Tamamen tasarlanmış bir çim sulama sisteminin maliyetleri hakkında fikir edinmek için Çim Sulama Maliyetleri broşürümüzü indirin.

Bahçeniz için etkili bir çim sulama sistemi geliştirmenize nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bugün bizimle iletişime geçin veya Teklif Talebi Paketimizi tamamlayın .


0539 951 3191
Bize Ulaşın

İlgili ürün ve diğer Ürün Listemiz, ve Online Sipariş vermek için, E-ticaret sitemizi ziyaret edebilirsiniz.