• Uzman ekibimiz sizin için
    herzaman hazır!

  • Müşterileri talepleri bizim için önemlidir,
    tamamen müşteri odaklı çalışıyoruz.

online alışveriş

Ankara Alın Kaynak Ustası


icerikimg

Ankara ve ilçelerimizde yaptığımız Alın kaynak işlerimizde müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Tüm Türkiye geneli İL ve ilçelerinde yaptığımız çalışmalar sayesinde belediye kurum ve özel konutlarda adımızı duyurmuş tek firmayız. Alın Kaynak denilince burada önemli olan Boy boruların alın alına getirilerek yanakları ısıtılıp doğru uygulama ile boruların birbirlerine birleştirilmesidir. Doğru şekilde uygulanmayan veya hatalı bir alın kaynak bir süre sonra işçilik hatasından dolayı su kaçağı meydana gelmektedir. Bazen mikro kaçak dediğimiz çok küçük kaçaklar meydana geldiğinden tespit edilmesi zordur. Dikkat ve uzmanlık gerektiren bu sistem doğru şekilde uygulanırsa çok sağlam bir yöntem olduğunu söyleye biliriz.

Anıl Kaynak Ustası Uzman ve işin ehli olunması şarttır. Bunun geri dönüşü olmayan bir durumdur. Bilinmesi gereken şudur`ki yapılan bir sistem arıza dönüşlerinde tekrar bir anıl kaynak uygulanması zor olduğundan elektrofüzyon yöntemiyle arızalar giderilir. Buda sıfırdan yapılan sistem daha kolay olduğundan arızalar fazla zaman kaybına ve malzeme kullanıma teşvik etmektedir.

Anıl kaynağına yerleştirilen boru asla çap olmamalıdır. Borular yerleştirilmeden önce iç ve dış kısımlar alın alına getirildiğinde temiz bir bez yardımıyla silinmelidir. Eşit çap sağlandığında yani  birbirini tamamlandığında Anıl kaynak makinesinin tıraşlama bıçağı yardımıyla tıraşlama işlemi gerçekleştirilir. Bu işlemin amacı boruların alın kısımları birbirlerini aralık kalmayacak şekilde öpmelerini sağlamaktır. Bu işlem tamamlandığında Tıraşlama bıçağı çıkartılır ve ütü kaynağı yerleştirilir. Ütü ısımız en az 120 derece olunması gerekmektedir. 120 dereceyi gördüğünüzde makinede bulunan piston düğmesi, yok ise manuel piston kolunu sağa çekerek boru uçlarını ütüye basınç değerine göre yerleştirin. Borunun istenilen çapdaki saniye bittikden sonra belirlenen dakikada 0 basınç ile dudak payı çıkana kadar bekleyiniz. Dudak çıkma olyı dediğimiz işlem oluştuğunda Alın kaynak makinasından ütüyü çıkartıp boruyu belirlenen dakika kadar ve basınçlı şekilde piston veya kol yardımıyla basıncı sağlayıp kitleme işlemi Yapılır.. Soğutma süresi kadar bekleyiniz. Bu sayede sağlam bir Anıl kaynak montajı yapmış olursunuz.

Firmamız 18 yıllık deneyim ve Teknik olarak uzman usta ve mühendislerimizden oluşmaktadır. Tamamen müşteri memnuniyeti olarak çalışmaktayız. Uygun fiyatlarımız ile diğer firmalardan farklı olarak müşterilerimize Proje danışmanlık ve gereken malzeme listesi veya yeni bir su hattı projeleri konusunda hizmet sağlamaktadır. Doğu anadolu bölgesi veiç anadolu bölgelerinde yürüttüğümüz hizmetler ayrıca içme suyu hattı gibi bir çok Çapı yüksek borulardan oluşan sistemlerin montajı sağlanıp teslim edilmiştir. Vanalı serviste, Enjeksiyon spigot Te`ler gibi 63 Çap ve 800 lük borulara kadar montajlanıp teslim edilmiştir. Bunun yanında bir çok baraj dan alınan su hatları belirlenen güzergahlardan montaj işlemi yapılıp köy ve kasaba, ilçelere su hattı taşımış olduk.

Anıl kaynağı Konusunda Sorularınızı iletişim numaralarımızı arayarak sora bilirsiniz. Görüşlerinizi Makalenin alt kısmında bulunan yorum kısmına yazarak gereken cevaplar aynı gün içinde cevaplanacaktır.


0539 951 3191
Bize Ulaşın

İlgili ürün ve diğer Ürün Listemiz, ve Online Sipariş vermek için, E-ticaret sitemizi ziyaret edebilirsiniz.